6 bizarních koktejlů, které opravdu existují: Troufli byste si na hovězí, šunkovo-sýrový a octový?

6 bizarních koktejlů, které opravdu existují: Troufli byste si na hovězí, šunkovo-sýrový a octový? senivpetro / Freepik

Tyto extravagantní koktejly byste si z nápojového lístku pravděpodobně nikdy neobjednali. Pro jiné jsou ovšem vrcholným chuťovým zážitkem. Už jen proto, že většina z jejich hlavních ingrediencí se hodí spíše k přípravě jídla než drinků – a jiné zase nabízí smrtící kombinace. Který z těchto 6 koktejlů, pocházejících ze světa i od nás z Česka, byste měli odvahu vyzkoušet?

Přečtěte si také

Co je to poke bowl? Jeho příprava je snadná, ale pozor na zdravotní rizika
Co je to poke bowl? Jeho příprava je snadná, ale pozor na zdravotní rizika

1. Ham & Cheese koktejl

Myslíte-li si, že se chuť výborného koňaku nedá už více vylepšit, pak jste na omylu. Tedy za předpokladu, že milujete kombinaci šunky a sýru. Asi tak jako proslulý someliér jedné chicagské restaurace, Adam Seger, který tento drink vymyslel. A jak celý nápoj vzniká?

Do francouzského koňaku Hennessy se na dva týdny naloží vyzrálá španělská šunka Ibérico a následně med, skořice a limetková šťáva. „Ham and Cheese“ koktejl se servíruje s plátkem křupavého rozpečeného sýra Manchego a snítkou rozmarýnu.

2. Bacon & Egg Martini

Tento drink jako stvořený pro začátek dne vymysleli v jednom koktejlovém baru v Londýně (kde taky jinde, když jde o snídani). Vzniká tak, že se nejprve opeče slanina a vyškvařený tuk se smíchá s whisky Jack Daniel's. Tekutina se dá přes noc do mrazáku, kde se přebytečný tuk vysráží na povrch a je možné jej přecedit. Slaninová whisky se poté smíchá s vaječným bílkem, javorovým sirupem, citronovou šťávou, pomerančovým bitterem a hotový koktejl se podává ve sklenici na martini s křupavými plátky opečené slaniny.

  • Pro zajímavost – plátkem slaniny se často zdobí také populární „vyprošťovací“ koktejl Bloody Marry – v méně tradičních variantách se podává i s chilli papričkami, olivami, případně jinou zeleninou.
Slanina je mezi barmany oblíbenou přísadou koktejlů. V Bloody Marry je vcelku běžná, ve spojení s whisky a vejci už méně Ruth Hartnup / Flickr

3. Corned Beef Collins

Když milujete hovězí, uděláte vše proto, abyste si jej mohli vychutnávat všude. I na baru. Tak to alespoň udělal americký šéfkuchař Richard Blais, který vzal oblíbený irský pokrm Corned Beef (naložené solené hovězí) a přetransformoval jej v koktejl. Corned Beef Collins se potom skládá z irské whisky Michael Collins, pár kapek extraktu z naloženého hovězího masa, šťávy z hlávkového zelí, citronové šťávy a sody.

Pro autentickou atmosféru se tento koktejl navíc podává s uzenou vůní – nejprve se nechá vyudit speciální směs koření (bobkový list, pepř, koriandr, sůl a hořčicová semínka) s kousky dubového dřeva. Vzniklý kouř se poté chytá do uzavřených sklenic a ty se otevírají až během popíjení koktejlu.

4. Death In The Afternoon

Jak už samotný název („smrt odpoledne“) napovídá, tady půjde doslova o život. Tento ikonický drink vymyslel sám spisovatel Ernest Hemingway, jenž byl považován za velkého milovníka koktejlů – a stejně pojmenoval i jednu ze svých knih. Recept je velmi prostý. Jedná se o 3 cl absintu (s min. 70% obsahem alkoholu) smíchaného s vychlazeným šampaňským či sektem. Hemingway doporučoval pomalu si vychutnávat nejlépe tři až pět sklenek tohoto koktejlu po sobě.

Koktejl Death In The Afternoon má díky spojení šampaňského a absintu skoro až luminiscenčně zelenou barvu Tim Nusog / Liquor.com

5. Česká Drátěnka

Pro další šílené kombinace nemusíme chodit daleko. I česká koktejlová scéna umí být pěkně kreativní (a mnohdy nepříliš lákavá). Mezi „populární“ bizarnosti tuzemského míchacího folklóru patří bezesporu drinky jako Drátěnka – ta vzniká smícháním tuzemáku s octem (někdy se přidává také pepř).

  • Tip: Pokud byste našli dostatek odvahy zmíněnou Drátěnku vyzkoušet, před Vánocemi najdete často tuzemáky od různých značek ve slevových akcích. Jejich cena začíná již na 94,90 Kč/0,5 l – a pokud si koktejl rozmyslíte, získáte alespoň levněji tradiční přísadu do vánočního pečení.

6. Vzteklej pes

I tento koktejl vznikl, podobně jako Drátěnka, u nás v Česku – a je neméně extravagantní. Připravuje se tak, že se půlka panákovky naplní ovocným sirupem a zbytek se dolije vodkou. K tomu se nakonec přidá pálivá omáčka Tabasco, která obě tekutiny uprostřed oddělí a dodá obsahu pořádný říz.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz