Dnes probíhá Sbírka potravin. Přispět můžete i v neděli v MAKRO prodejnách, které jsou otevřeny

Dnes probíhá Sbírka potravin. Přispět můžete i v neděli v MAKRO prodejnách, které jsou otevřeny Sbírka potravin

Dnes probíhá v 603 prodejnách s potravinami a drogistickým zbožím podzimní kolo celorepublikové Sbírky potravin. Obliba této akce, která se pořádá již osmým rokem, mezi Čechy každoročně narůstá – z průzkumu vyplývá, že ji zná 8 z 10 Čechů. Do projektu se zapojily řetězce Albert, Billa, dm drogerie markt, Globus, Kaufland, Lidl, Penny Market, ROSSMANN a Tesco. Pokud dnes nestíháte zajít do obchodu a přispět do charitativní sbírky, nezoufejte, prodejny MAKRO budou mít otevřeno i zítra.

Přečtěte si také

Nejzajímavější televize: lízatelná obrazovka, desetimetrová úhlopříčka i kilogramy zlata
Nejzajímavější televize: lízatelná obrazovka, desetimetrová úhlopříčka i kilogramy zlata

Prodejny MAKRO jsou otevřeny 7 dní v týdnu 

Velkoobchod MAKRO Cash & Carry Česká republika se opět zapojí do podzimní Sbírky potravin, kterou pravidelně organizuje Česká federace potravinových bank.

Letos bude nicméně sbírka probíhat po celý víkend. MAKRO tak reaguje na současnou situaci, se kterou se nejen potravinové banky musejí potýkat. Zákazníci mohou bezpečně darovat trvanlivé potraviny, ale také kosmetiku v sobotu 21. listopadu i v neděli 22. listopadu od 8 do 20 hodin ve všech prodejnách tohoto řetězce

Globus: Nákup pro potravinovou sbírku v aplikaci

Do sbírky se v sobotu zapojí i hypermarkety Globus. Výběr zboží k darování usnadní letos nově jejich nákupní aplikace Můj Globus, kde jsou vhodné potraviny i drogerie nově přehledně vyčleněné. Jejich nákupní seznam lze jednoduše stáhnout do aplikace a vybrat z něj dané položky, které se při nákupu se Scan&Go ze seznamu rovnou samy odškrtají. Globus speciálně pro tento dobročinný den také zlevní o 20 % vybrané zboží.

„Přehledně jsme promítli vhodné zboží pro dárcovství do mobilní aplikace tak, aby si je mohli zákazníci přidat do nákupního seznamu. Ten se jednoduše seřadí podle toho, jak je zboží umístěno v hypermarketu. Na ploše jsme označili zboží viditelně logem Sbírky potravin. A vybrané položky pak mohou zákazníci věnovat se slevou 20 procent,“ řekla Lutfia Volfová, tisková mluvčí řetězce Globus. 

Jak se zapojit do sbírky potravin Sbírka potravin

Sbírka potravin na Rohlíku

do 1. 12. probíhá taktéž již 3. ročník Sbírky potravin na Rohlík.cz. Nákupem charitativních balíčků online pomůžete opuštěným seniorům, rodičům samoživitelům, rodinám v krizi, lidem bez domova či lidem s psychickým a tělesným postižením.

Jak funguje potravinová sbírka?

Na Rohlíku si můžete vybrat z šesti balíčků, kterými nejen uděláte radost, ale především zajistíte to nejpotřebnější pro důstojný život. Cena balíčku začíná na 150 Kč.

Češi investují do sbírky v průměru 249 korun 

„Sbírku potravin zná více než 80 % české populace, v roce 2016 to bylo jen 53 %,“ uvedla k výsledkům průzkumu Markéta Kneblíková, manažerka komunikace společnosti Ipsos, jež je dlouhodobým partnerem Sbírky potravin. Přestože je pro řadu lidí současná situace velmi náročná, plánují Češi darovat potraviny a drogerii nejčastěji v hodnotě 100 až 249 Kč, což je obdobné jako v loňském roce. Lidé také vnímají závažnost současné situace pro některé rizikové skupiny.

„Česká veřejnost se shoduje, že skupinou nejvíce ohroženou nedostatkem potravin jsou v této náročné době hlavně matky samoživitelky a také osamělí senioři. Tyto skupiny si zároveň podle veřejnosti zasluhují největší pomoc. Polovina populace vnímá jako ohroženou skupinu také lidi, kteří kvůli pandemii přišli o práci,“ dodává Markéta Kneblíková z Ipsosu.