6 tipů, jak jednoduše a originálně zabalit dárky v krabici nebo lahev alkoholu

Přírodní dekorace jsou aktuálním vánočním trendem Canva

Největší úspěch mívají tradičně DIY dárky, ale i koupenou věc můžete krásně a originálně zabalit. Překvapivě na tom není nic složitého. Nechte se inspirovat našimi tipy a vyberte styl, se kterým se trefíte do vkusu obdarovaného. Trendem jsou například minimalistické přírodní dekorace, nebo naopak luxusní zlaté detaily. Dětem se zase budou líbit motivy zvířátek, třeba typických vánočních sobů.

Přečtěte si také

Jak se v zimě starat o pokojovky: přesuňte je k oknu a otírejte listy
Jak se v zimě starat o pokojovky: přesuňte je k oknu a otírejte listy

Kousek přírody

V poslední době je hodně oblíbený obyčejný balicí papír. Místo klasických stuh vám bude stačit jen kousek provázku, a nakonec můžete vše dozdobit větvičkami nebo šiškami, které najdete při procházce lesem. Ušetříte tak čas i peníze a potěšíte každého minimalistu a vyznavače udržitelnosti. Zasněženého efektu docílíte třeba pomocí bílé voskovky či křídy.

Stačí obyčejný balicí papír Pexels

Elegantní tmavé barvy

Zkuste tentokrát zaexperimentovat a vyměňte klasickou zlato-červenou kombinaci za netradiční odstíny. Velmi luxusně působí například tmavý balicí papír s třpytivým efektem. Stuhu nebo mašli ale použijte raději ve světlém tónu, vytvoříte tak zajímavý kontrast a balení bude hned o něco veselejší.

Nebojte se tmavých barev, jsou velmi stylové Pexels

Originální mašle

Kdo říká, že musí být mašle jednobarevné? Z červených a bílých provázků nebo stuh vytvoříte takové, které budou vypadat třeba jako hůl Santa Clause. Ocení je jak dospělí, tak děti, kterým ještě můžete dárek dozdobit sladěným vánočním lízátkem. Balicí papír by ovšem měl být v neutrální barvě, aby celek nepůsobil překombinovaně.

Mašle jako Santova hůl? Unsplash

Vánoční ozdoby nejen na stromeček

Malé vánoční baňky a další ozdoby se hodí i pro balení dárků, jen pozor na opatrnou manipulaci. Pokud si netroufáte na skleněné varianty, můžete si pomoct umělohmotnými. To je ale jen jedna z variant, jak koule využít – skvěle poslouží také třeba jako výplň krabiček u kosmetických dárků.

Romantické balení s vánočními ozdobami Pexels

Zvířátka pro děti

Místo klasického balicího papíru s vánočním potiskem vytvořte tentokrát opravdové sobí dárky. Z papíru vystřihněte čumáček a uši nebo parohy a vše přilepte ke krabici. Nakonec už jen dokreslete detaily fixou. Podobně lze vyrobit i balení ve tvaru medvídka nebo jiného zvířátka.

Jak zabalit jako dárek lahev vína nebo jiného alkoholu?

Na závěr vám doporučíme jeden tip ze sociálních sítí. Nevíte si rady, jak elegantně zabalit láhev vína, exkluzivního rumu či vyzrálé whisky? S tímto návodem vám to půjde snadno:

  1. Láhev zabalte do vrstvy několika papírů (skvěle poslouží i noviny). 
  2. Svažte stuhou na hrdle.
  3. Horní okraje nastříhejte a stočte (pomůže vám kuchyňský nůž nebo nůžky). 
Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz