E-shopy s elektronikou nestíhají, už teď hlásí nárůst objednávek až o 80 procent

Internetové obchody zaznamenávají stále větší zájem Canva

Když se blíží Vánoce, rostou internetovým obchodům tržby každý rok. Vzhledem ke koronavirovým opatřením se letos chystaly na ještě vyšší zájem. Zákazníci je ale překvapili. Nákupní horečka přišla už dva měsíce před Vánocemi. Objednávky vzrostly o 80 procent.

Přečtěte si také

Konec obav o děti: GPS hodinky jsou stylový doplněk, ale i nedocenitelný pomocník
Konec obav o děti: GPS hodinky jsou stylový doplněk, ale i nedocenitelný pomocník

Zájem o internetové obchody roste 

Vybrat si zboží z pohodlí domova je zákazníkům stále příjemnější. Vlivem pandemie trend e-shopů vzrostl ještě víc. Aby jejich provozovatelé stíhali předvánoční nápor, přijímali do svých řad nové brigádníky a rozšiřovali sklady. Podobně se chystala také Česká pošta a přepravní firmy jako DPD nebo PPL. Přípravy se jim rozhodně vyplatily.

Vzhledem k uzavření prodejen teď lidé nemají jinou možnost než nakupovat přes internet. A že teď toho potřebují nakoupit hodně! S přicházející zimou roste poptávka teplého oblečení a obuvi, a to obzvlášť u dětí, které od loňské zimy zase o kus vyrostly. Navíc se pomalu blíží Vánoce a Češi už připravují dárky pod stromeček. Největší poptávka je po elektronice

Až o 80 procent větší objednávky 

Nákupní horečka přišla ještě dřív, než e-shopy spustily vánoční kampaně. Zákazníci nečekali ani na každoroční akci Black Friday. Elektra už teď zaznamenala obrovský nárůst tržeb, některá hlásí zvýšení objednávek dokonce o více než 80 procent. Výdejny praskají ve švech. Do centrály Alzy v pražských Holešovicích vyrazilo tolik lidí, že už je pracovníci ostrahy nepouštěli nejen dovnitř, ale dokonce ani na parkoviště

Výdejna v Holešovicích přitom není ani zdaleka jediným místem, kde se dá zboží vyzvednout. „Momentálně máme 390 vlastních výdejních míst, z toho je 39 prodejen a 351 AlzaBoxů. Nově jsme například otevřeli pobočku v Benešově nebo další AlzaBox na Praze 7,“ vyjmenovává ředitel společnosti Miroslav Kövary.

Zájem o internetový prodej zaznamenal také Datart. „V posledním měsíci se zvýšil počet objednávek v e-shopu o více než 80 procent,“ informovala mluvčí Eva Kočicová. A nárůst o 83 procent zaznamenal i internetový obchod CZC.cz. Aby objednávky zvládal, rozšířil se jeho personál o více než 100 procent a zvětšily se rovněž skladové prostory.

Lidé mají zájem především o elektroniku, tržby e-shopů vzrostly až o 80 procent Pixabay

Doručení zboží až domů 

Ačkoli se na výdejních místech scházejí davy, lidé stále více vybírají doručení zboží domů či do práce. Aby to přepravní služby zvládaly, přijímají do svých řad brigádníky – třeba Česká pošta jich nabírá 5 tisíc. Pro studenty je to skvělá příležitost, jak si před svátky něco přivydělat. Kurýrní služby se také přizpůsobují koronavirové situaci a nabízejí doručení zásilky bez přímého kontaktu se zákazníkem. Balík zanechají na místě dle telefonické domluvy a odběratel si jej vyzvedne až záhy. 

Dárky se vyplatí nakoupit co nejdříve

Jestli jste se ještě do nákupu vánočních dárků nepustili, doporučujeme vám co nejdříve začít. Mohlo by se vám totiž stát, že by e-shopy nemusely vaši objednávku stihnout včas zpracovat, nehledě na to, že zboží bude v polovině prosince pravděpodobně dost rozebrané. Problém by taktéž mohl nastat u zatížených přepravních služeb

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz