Alza, Mall i Rohlík rozšiřují svůj sortiment. Online u nich nakoupíte více módy a potravin

Alza, Mall i Rohlík rozšiřují svůj sortiment. Online nakoupíte více módy i nových potravin Freepik.com

Většina obchodů zůstane ještě nějakou chvíli v souvislosti s vládním nařízením zavřená. Mnohé tuzemské e-shopy proto rozšiřují svou nabídku – aby uspokojily vysokou poptávku spotřebitelů po některých chybějících produktech, ale také aby jim nabídly prostředí, kde mohou online nakoupit co nejširší sortiment zboží na jednom místě. Podívali jsme se, jaké novinky zavádí někteří velcí a oblíbení internetoví prodejci.

Přečtěte si také

Co se s tělem děje, když sníme plesnivé potraviny?
Co se s tělem děje, když sníme plesnivé potraviny?

Alza pomáhá ZOOTu, nabízí přes 5 000 druhů módního zboží od známých značek

V souvislosti s koronavirovou krizí se největší český internetový obchod rozhodl posílit partnerský prodej i rozšiřovat svou nabídku o nové kategorie zboží.

Již na jaře začala Alza mimo jiné prodávat například hudební nástroje nebo zprostředkovávat nákup zážitků od firmy Allegria. V létě nově rozšířila svůj sortiment o alkoholické nápoje zahrnující víno a pivo i destiláty.

A nyní přichází s další novinkou. S Alzou rozjel spolupráci český ZOOT, který zde vystavuje kolem pěti tisíc druhů svého módního zboží různých značek, jako jsou Vero Moda, Only, Jack&Jones i kousky své vlastní ZOOTí značky. Od triček, kalhot a džínů až po bundy nebo kabáty. Jak také uvedl ředitel ZOOTu Milan Polák: „Obzvláště v předvánočním období může většina nakupujících snadno pořídit veškeré dárky na jednom místě“.

Přes 5 000 druhů módních kousků, které nabízí ZOOT, můžete nově objednávat také přes Alza.cz ZOOT / Facebook

Zavřené Pepco se přesunulo na Mall.cz

Na partnerský prodej a podporu obchodů během uzavírání kvůli vládním nařízením sází i Mall.cz. Aktuálně zde mohou zákazníci najít i velkou část sortimentu oblíbené prodejny Pepco, která nedisponuje vlastním e-shopem. Pod značkou Pepco najdete na Mallu vybavení do kuchyně i koupelny, bytové dekorace a textilie, úklidové potřeby, hračky i papírenské zboží.

Rohlík rozšiřuje nabídku o krájené sýry a uzeniny, zbavuje se papírových účtenek

Novinky představuje i největší tuzemský online supermarket. Ve svých pražských pobočkách otevřel Rohlík nářezové centrum s názvem Rohlík Delikates, které umožní (zatím pouze pražským) zákazníkům vybírat téměř ze 40 druhů krájených salámů, šunek a sýrů. Podle zástupců Rohlíku by měla být kvalita delikates vysoká a ceny srovnatelné i nižší, než je tomu u balených výrobků.

Vyberte si delikatesy i ve vašem supermarketu

Velkou změnou je také ukončení tisku papírových účtenek, které Rohlík nově bude nahrazovat elektronickými. Podle slov CEO Petra Pavlíka tím obchod ušetří 6,6 tuny papíru ročně. Papírové účtenky bude ale i nadále vystavovat seniorům nebo těm, kteří si o ně při objednávce zažádají.

Rohlík nově zařazuje do svého sortimentu krájené delikatesy z vlastního nářezového centra Rohlík.cz

Nový e-shop Boxxi nabízející islandské ryby zaplňuje díru na českém trhu

V polovině října spustila česká firma Boxxi svůj e-shop, který nabízí zákazníkům kvalitní mořské ryby dovážené přímo od rybářů z Islandu. Svou nabídkou chtějí umožnit zákazníkům zařazovat ryby do jídelníčku častěji a současně umožnit jim objednávat je i online. Sortiment čítá rozmanité rybí „boxxi“ pro jednotlivce, páry i celé rodiny.

Podpořte své zdraví přírodním vitamínem D

Podle slov Marka Jirovce, zakladatele Boxxi.cz, firma využívá díry na českém trhu, protože zákazníkům umožňuje skrze nabízené balíčky ryb v různém složení vyzkoušet něco nového a ryby mít po ruce vždy, když na ně dostanou chuť.

E-shop nyní nabízí rozvoz až domů pouze v Praze, od listopadu 2020 ale umožňuje vyzvednutí objednávek v partnerských prodejnách nacházejících se v Pardubicích, Kladně, Berouně, Jihlavě, Plzni, Mladé Boleslavi, Brně, Olomouci a ve Zlíně i ve Starém Městě.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz