InTime a Uloženka skončily, nahradila je nová spediční firma WeDo

WeDo nabídne tři možnosti doručování zásilky Pexels

Kurýrní službu InTime ani výdejny pod značkou Uloženka už na českém trhu nenajdete. Nahradila je nová spediční společnost WeDo. Už podle názvu je jasné, že se chce zaměřit hlavně na pohodlí a aktuální potřeby klientů. Aplikace pro odesílání ani přijímání zásilek se pro zákazníky nemění, odteď ale budou moci využít komplexní logistický systém, který zahrnuje tři možnosti doručování.

Přečtěte si také

Češi milují zavařování. Co všechno se dá doma sterilovat a jaké vychytávky stojí za to si pořídit na příští sezónu?
Češi milují zavařování. Co všechno se dá doma sterilovat a jaké vychytávky stojí za to si pořídit na příští sezónu?

WeDo si zakládá na uživatelsky příjemném prostředí

Nově vzniklá logistická společnost má velké plány – chce uspět v městské logistice, změnit český trh doručování soukromým klientům a v příštích letech i expandovat do zahraničí. Zajistit to má jak kvalitní personál, tak moderní IT systém propojující všechny kanály doručování.

Název WeDo znamená, že usilujeme o spokojeného zákazníka v čele s milými kurýry a soustředíme se na spolehlivé a včasné doručování. To zvládneme díky technologiím a inovacím,“ vysvětluje ředitel firmy Daniel Mareš. Máme ambice působit i mimo Českou republiku,“ dodává.

Pandemie koronaviru mění strategii logistických firem Pexels

Dovoz až domů, výdejny a samoobslužné boxy

Služba zatím funguje jen na internetových stránkách, v nejbližší době by ale měla představit i mobilní aplikaci. Podle vyjádření zástupců společnosti se klienti budou moci spolehnout na jednoduché, přehledné a prozákaznicky orientované prostředí. WeDo by pak začátkem roku měla být jedinou firmou v ČR, která nabídne tři způsoby doručení – má nejen vlastní auta, nýbrž také výdejní místa a brzy nabídne i své samoobslužné boxy.

Aktuálně služba disponuje tisícovkou výdejních míst a zaměstnává asi tři sta kurýrů. Samoobslužných boxů má být zpočátku zhruba sto. Úspěch WeDo tkví ve dlouhodobé spolupráci s partnerskými firmami, kterými jsou hlavně e-shopy. Roční obrat firmy se pohybuje okolo 600 milionů korun.

Uloženka do současnosti poskytovala logistické a dopravní služby e-shopům v České republice i na Slovensku, kde má přes 1 300 výdejních a přes 200 podacích míst. Kurýrní služba In Time Spedice, která koupila Uloženku letos v březnu, je na trhu už od roku 1990. Nyní má u nás jedenadvacet dep a denně rozváží několik desítek tisíc zásilek.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz