Supermarkety zvyšují limity pro platbu stravenkami

V Globusu nově zaplatíte v potravinách stravenkami nákup až do výše 1 000 Kč Globus

Od 14. října musejí být stravovací provozy pro veřejnost uzavřené. Lidé tak nemají možnost uplatnit stravenky, které od zaměstnavatele dostávají. Potravinářské řetězce na situaci reagují a rozšiřují platby stravenkami nebo navyšují limity na jeden nákup. Kde přijímají stravenky Edenred, Sodexo, Moje stravenka nebo Ticket Restaurant a jaký limit na nákup v supermarketu firmy akceptují, jsme sepsali v našem článku. 

Přečtěte si také

Má se trampolína na zimu uklidit, přikrýt, anebo nechat být?
Má se trampolína na zimu uklidit, přikrýt, anebo nechat být?

Stravenky jsou u nás jedním z nejrozšířenějších firemních benefitů. Zhruba 1,3 milionu lidí je dostává od svého zaměstnavatele, který si může odečíst 55 procent hodnoty poukázky z daňového základu. Nárok na ně má i zaměstnanec, který pracuje na homeoffice.

Vzhledem k tomu, že již více než 3 týdny máme zavřené restaurace, jídelny a hotely, hromadí se v peněženkách Čechů papírové stravenky. S blížícím se koncem roku 2020 však lidé začínají být nervózní, protože u nich vyprší expirace k 31. 12. 2020.

Platnost papírových stravenek vydaných před letošním říjnem se prodlužovat nebude, komentují svorně zástupci vydavatelů stravenkových společností. Nezbývá tedy, než je využít do konce roku 2020. Je ovšem velmi pravděpodobné, že nevyužitých poukázek zůstane letos více než v minulých letech.

Pozor! Prostředky nabité na stravenkovou kartu v období od 1.1. do 30.9. platí pouze do konce roku 2020. 

V Globusu od listopadu zaplatíte nákup za 1 000 Kč stravenkami

Až do včerejšího dne mohli zákazníci Globusu platit stravenkami pouze při nákupu jídel v restauracích řetězce. Od 2. listopadu však obchod rozšířil možnost platby stravenkami i u všech pokladen v supermarketech, s výjimkou těch samoobslužných a Scan&Go. 

„V tuto chvíli není tak velké množství míst, kde lze stravenky uplatnit. Přitom víme, že u nás zákazníci dělají velké nákupy, aby si doma uvařili. Proto jsme se rozhodli k akceptování nebývale vysoké hodnoty stravenek. Z jejich hodnoty můžeme zákazníkům vrátit 20 korun v hotovosti,“ uvedla mluvčí Globusu Lutfia Volfová. 

Se stravenkou do Globusu?

Jaké stravenky akceptuje Globus?

Všechny stravenky vydávané společnostmi Edenred, Up Česká republika a Sodexo. Zákazníci za ně mohou nakoupit potraviny a nealkoholické nápoje.

V Globusu nově zaplatíte v potravinách stravenkami nákup až do výše 1 000 Kč Sodexo

Kaufland zatím akceptuje pouze dva druhy stravenek 

„V našich prodejnách Kaufland akceptuje pouze stravenky Naše Stravenka a Ticket Restaurant od Edenred, a to jak v papírové, tak elektronické podobě. Dobrou zprávou je, že v nejbližší době chystáme zavedení dalších druhů stravenek,“ řekla mluvčí Kauflandu Renata Maierl. Jakým typem stravenek se nově bude dát zaplatit v Kauflandu a kdy mluvčí neprozradila.

Na jeden nákup můžete uplatnit se stravenkami Naše stravenka až 10 papírových stravenek. Na elektronické verzi stravenkové karty Moje stravenka má řetězec povolen denní limit na 1 600 korun

Po čem v akci sáhnout v Kauflandu?

Kupte se slevou Kofola.

Porovnat slevy

Lidl má svou vlastní stravenku, ale akceptuje i konkurenční 

Lidl vedl dlouhodobě agresivní strategii, kdy v prodejnách akceptoval pouze svou vlastní stravenku Naše stravenka. Jejím velkým benefitem je to, že na rozdíl od ostatních poukázek můžete uplatnit i v Lidlu až 10 stravenek při jednom nákupu, při platbě kartou až 1 600 Kč na den. 

Nečekaným překvapením nicméně bylo oznámení, že od 5. října 2020 mohou zákazníci v obchodech Lidlu platit též stravenkami a stravenkovými kartami Sodexo

Naše stravenka je společným projektem řetězců Kaufland a Lidl Kaufland

Jaké stravenky a stravenkové karty přijímá Albert?

V rámci jednoho nákupu můžete v prodejnách Albert uplatnit maximálně pět papírových stravenek: Ticket restaurant od společnosti Edenred, stravenky Sodexo (Gastro Pass) či stravenky Le Chèque Déjeuner. Nezapomeňte ovšem na to, že pokladní vrací peníze pouze do výše 10 korun

Albert akceptuje také elektronické stravenky a stravenkové karty: Sodexo karta, Benefit Plus karta, Ticket restaurant karta, Estravenka, ale i Gusto karta. Denní limit pro platby stravenkovými kartami v prodejnách Albert činí 500 korun.


V reakci na mimořádnou situaci došlo ke zrušení denního limitu na kartě eStravenka, lze ji tedy využít k platbám až do výše zůstatku na kartě.

Zásobujte se za stravenky v Albertu

V Billa prodejnách zaplatíte papírovými i elektronickými stravenkami

Oblíbený řetězec Billa není výjimkou a podobně jako jeho konkurenti přijímá papírové stravenky i elektronické stravenkové karty. Uplatnit můžete ty od společností Sodexo, Edenred a UP Česká republika. I tady jsou nastavené limity: na jeden nákup je možné uplatnit pouze pět kusů stravenek a vrací se jen do výše 10 korun. 

Jaké stravenky a karty akceptuje Tesco?

V prodejnách Tesco lze platit stravenkami a stravenkovými kartami: Benefit Plus, Gusto, Up, Sodexo a Edenred, a to dokonce i na samoobslužných pokladnách. Také tento řetězec má omezení na jeden nákup, kdy můžete použít nanejvýš 5 stravenek v maximální hodnotě 500 korun.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz