Online prodeje rostou, e-shopy se zoufale přetahují o brigádníky. Lákají je na benefity a 160 Kč/hod

Online nákupy rostou – a s nimi se rozšiřuje i poptávka po brigádnících, aby společnosti zvládly předvánoční nápor Canva

Zatímco někteří obchodníci mají zavřeno a přicházejí tak o zisk, prodejci disponující vlastním e-shopem poptávají brigádníky z důvodu rostoucího přetížení. Pomohou i při odbavování vánočních objednávek. Náborem externistů se však na vánoční sezonu připravují nejen velké tuzemské e-shopy, ale například i Česká pošta nebo řetězce s potravinami a elektrem.

Přečtěte si také

Hrabete listí na zahradě? Chyba – skvěle poslouží jako hnojivo i ochrana
Hrabete listí na zahradě? Chyba – skvěle poslouží jako hnojivo i ochrana

Rozvážkové společnosti a velké e-shopy se pomalu připravují na vánoční svátky – počítají s velkým množstvím nákupů a obrovským náporem na logistiku. Z toho důvodů shánějí zaměstnance a brigádníky, kteří by jim pomohli.

Oblíbenost pohodlných nákupů přes internet posílila pandemie, mohou za to ovšem také zavřené obchody se zbožím, které lidé pořizují k Vánocům.

„Velké e-shopy začínají již nabírat na vánoční sezonu, kvůli koronavirové krizi se online bude pravděpodobně nakupovat ještě více. Navíc chybí velké množství zahraničních pracovníků, dá se očekávat, že těchto brigádníků bude nedostatek zejména do skladů,“ uvedl pro deník Právo šéf personální agentury Quanta Tomáš Surka.

Nákup dárků letos většina rodin odbaví online. Mohou za to především opatření, kvůli kterým jsou některé specializované obchody zavřené Canva

Až 3 000 nových zaměstnanců nabírá Amazon pro své distribuční centrum nedaleko Prahy. Brigádnici kompletující zásilky si přitom mohou přijít až na 160 Kč hrubé mzdy za hodinu práce. Pomocné pracovní síly poptávají také společnosti Alza, DoDo nebo dokonce McDonald's. Nábor brigádníků začíná s blížícími se Vánoci i v supermarketech a prodejnách s elektronikou

Posily aktuálně shání například řetězec obchodů s elektro zbožím Datart. „V současné době máme některé brigádnické pozice stále otevřené, a to především do logistického centra a na zákaznickou linku,“ uvedla za společnost Eva Kočicová. Řetězec HP Tronic, který je majitelem této sítě prodejen, se snaží každoročně pokrýt nedostatek brigádníků lidmi z vlastních řad. Personální agentury nicméně hlásí velké počty žadatelů o práci, obdobné opatření tudíž možná bude společnost letos moct omezit.

Letošní Vánoce budou podle předpovědí odborníků internetové: na nápor se musejí nachytat všichni prodejci s e-shopy, ale i logistické firmy. Podle některých je možné, že se i přes veškerou snahu nestihnou všechny společnosti dostatečně připravit.

Česká pošta nabírá ve velkém pracovníky na měsíce listopad a prosinec Česká pošta

Letos je lepší Vánoce plánovat v předstihu – a to platí nejen pro společnosti, ale také pro samotné spotřebitele. Podle inzerátů, v nichž Česká pošta nabírá ve velkém pracovníky na listopad i prosinec, by se totiž mohlo zdát, že má jedna z největších přepravních společností obavy o včasné doručování dárků

I proto byste tedy s jejich nákupem neměli otálet. Navštivte vybrané e-shopy a učiňte na nich objednávky co nejdříve – anebo si prohlédněte seznamy slev na Kupi.cz a pro dárky si do obchodů pohodlně zajeďte sami.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz