Vychytávky, které vám práci na home office ulehčí i zpříjemní

Zvládáte práci na home office? Těchto 5 vychytávek vám ji ulehčí i zpříjemní Freepik

Pokud jste i vy přesunuli svou kancelář domů na home office, pak určitě víte, že mezi důležité vybavení k pohodlné i zdravé práci patří ergonomická židle, dostatečné osvětlení (monitor by nikdy neměl být v místnosti tím, co svítí nejvíce), tiskárna a skener, pořadače, úložné boxy a organizéry i pořádný kávovar. Kromě těchto základních nezbytností jsme pro vás ale našli dalších 5 skvělých vychytávek, které vám práci z domova ještě více usnadní a zpříjemní.

Přečtěte si také

9 zapomenutých vánočních tradic. Přinesou vám štěstí, bohatství i lásku
9 zapomenutých vánočních tradic. Přinesou vám štěstí, bohatství i lásku

1. Bezdrátová nabíječka na telefon

Pokud při práci z domova často telefonujete nebo používáte mobil, nechtěnému vybíjení pomůže předcházet bezdrátová nabíječka. Existuje v podobě stojánku nebo podložky, kterou si můžete umístit třeba vedle počítače na pracovní stůl.

Jakmile na ni mobilní telefon položíte, automaticky jej začne dobíjet a vybitá baterka vás už nikdy nepřekvapí. Bezdrátové nabíječky pro telefony s iOS i Androidem pořídíte v elektrech či online obchodech již za cenu kolem 500 Kč. Vždy si pouze ověřte, že váš mobil technologii bezdrátového nabíjení podporuje.

Moderní pomocník vhodný nejen do pracovny

2. Sluchátka potlačující okolní šum

Určitě to znáte – potřebujete klid na práci nebo video hovor, ale v pozadí vás neustále ruší dovádějící děti, běžící pračka a televize, zvuky z venku a tak dále. V takových případech je nejlepší pořídit si sluchátka s aktivním potlačením hluku (technologie ANC neboli „Active Noise Cancelling“), která umí odfiltrovat okolní zvuky.

V obchodech můžete podle svých preferencí vybírat z ANC sluchátek drátových přes hlavu, bezdrátových i špuntových. Pokud je však budete využívat pro pracovní hovory, určitě nezapomeňte zvolit ta s kvalitním mikrofonem.

Pokud vás při práci ruší okolní zvuky, užitečným pomocníkem jsou sluchátka s funkcí potlačení okolního hluku Freepik

3. Čistička vzduchu pro eliminaci prachu i virů

Aby se vám dobře a příjemně pracovalo, je dobré mít pořádek nejen na pracovním stole, ale i v ovzduší. K tomu efektivně pomůže čistička vzduchu, která zachytává prach a další alergeny a pohlcuje nejen pachy, ale i bakterie.

Můžete vybírat z větších, které jsou vhodné pro čištění celých místností (jejich cena většinou začíná na cca 3 500 až 5 000 Kč), ale i menších přenosných, které si můžete doma umístit do blízkosti svého pracovního koutku. Ty jsou samozřejmě levnější a seženete je i kolem tisícovky. Čističky vzduchu vybavené funkcí UV sterilizace navíc v ovzduší ničí a omezují mikroby i viry a snižují riziko přenosu virových onemocnění.

Všechny poznámky a drobnosti z pracovního stolu vám pomohou přehledně uspořádat nástěnky a nástěnné organizéry Pixabay

4. Nástěnka a praktické organizéry

Všechny připomínky, papírky s poznámkami a důležité informace je nejlepší mít vždy přehledně uspořádané a na očích. V tomto ohledu je skvělým pomocníkem nástěnka. A rozhodně tím nemáme na mysli pouze klasickou korkovou.

V obchodech i na internetu se dá sehnat plno moderních i designových kousků – od minimalistických magnetických až po kovové či drátěné v nejrůznějších tvarech. A pokud potřebujete mít na očích přehledně uspořádané i jiné drobnosti, psací pomůcky nebo malé dekorace pro radost, doporučujeme zvolit kancelářský nástěnný organizér.

Náročný den? Horký šálek přijde vhod

5. USB ohřívač nápojů na pracovní stůl

Taky se vám stává, že si uvaříte kávu nebo čaj, ale úplně se zapomenete při práci, musíte najednou vyřídit dlouhý pracovní hovor nebo na chvíli odběhnete a najednou je obsah hrnečku studený? Pak doporučujeme praktickou vychytávku, kterou je USB ohřívač nápojů v podobě podložky pod hrnek. Na internetu stojí kolem 100 až 200 Kč a spolehlivě udrží vaše nápoje déle teplé.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz