Alza bude prodávat ve svém e-shopu i oblečení ze Zootu. Žádné výhody pro zákazníky však nečekejte

Alza na svém e-shopu nově nabízí zboží Zootu Zoot

Mnohými nenáviděný zelený mimozemšťan z Alzy toho bude mít pro nás zase o něco víc. Alza totiž spojila síly s obchodem Zoot a od teď si na ní můžete kromě elektroniky, drogerie, hraček apod. koupit také oblečení. Pro zákazníky módu zde nakupující nicméně žádné výhody neplynou – a je tedy otázkou, proč by lidé měli chtít tuto spolupráci vůbec využívat.

Přečtěte si také

Rapperka Cardi B se spojila se značkou Reebok a vznikly z toho tenisky pro silné a nezávislé ženy
Rapperka Cardi B se spojila se značkou Reebok a vznikly z toho tenisky pro silné a nezávislé ženy

Internetové obchody zažívají žně

Covid-19 donutil mnohé obchodníky přemýšlet jinak – a e-commerce díky nepříznivé zdravotnické situaci nabírá na důležitosti. Tržby internetových obchodů totiž rostou právě díky koronaviru.

Lidé si už na internetu neobjednávají převážně jen oblečení či elektroniku, ale také potraviny, drogerii a mnohé další zboží, pro které by si možná ještě před rokem raději zaskočili do kamenné prodejny. A k tomu všemu teď nastane vánoční nákupní šílenství, na které se e-shopy už připravují.

„Letošní pandemická situace značně pomáhá k růstu e-commerce. Obzvláště v předvánočním období může většina nakupujících snadno pořídit veškeré dárky na jednom místě,“ shrnul obchodní příležitost, kterou covid-19 nabízí, ředitel společnosti Zoot Milan Polák. „Chceme oslovit zákazníky i mimo tradiční módní segment,“ přibližuje Polák.

Kromě zprostředkování prodeje nabízí Zootu Alza poprodejní servis a služby call centra Alza

Oblečení je pro Alzu další velkou kategorií, kterou může nabízet

Alza už dlouhou dobu není jen obchodem s elektronikou, ale spíše obchodem se smíšeným zbožím. Kromě elektra nabízí taktéž zboží ze segmentu hraček, sportu a outdooru, hobby a zahrady, drogerie, kosmetiky, knih a časopisů, potřeb pro zvířata či auto-moto příslušenství. A teď k tomu všemu přibylo i oblečení ze Zootu.

„Módní zboží je další velkou kategorií, kterou můžeme nabízet díky našemu partnerskému programu Alza Dropshipment. Spolupráce se silnými partnery nám umožňuje přenést výbornou zákaznickou zkušenost, jaká je standardem u našich tradičních segmentů, i na nákup oblečení,“ vyjádřil se k novému projektu místopředseda představenstva Alzy Petr Bena.

Co je to dropshipment?

Dropshipment nebo dropshipping je velmi populární obchodní model, který v dnešní době provozuje například Mall.cz (který mimochodem zboží od Zootu nabízí už od roku 2018), Pilulka nebo Heureka.

Jedná se o oboustranně výhodnou spolupráci, kdy velký obchod, v tomto případě Alza, nabídne zboží menšího obchodu, tedy Zootu. Alza tedy funguje pouze jako zprostředkovatel obchodu, který ovšem také kupujícímu poskytuje poprodejní servis či služby call centra.

Alza si díky Zootu rozšíří portfolio zboží, ale zároveň nemá žádné náklady na jeho skladování. O to se totiž stará samotná fashion firma, která jej na základě objednávek z e-shopu expeduje. Zoot může díky spolupráci oslovit mnohonásobně širší okruh zákazníků. Alza nicméně počítá, že v budoucnu do svého portfolia připojí i další partnery – a Zootu zde tudíž přibude konkurence.

Dropshipping je výhodný pro obě strany Alza

Položek je zatím pouze 5 000

Spolupráce se teprve rozjíždí, ostatně sama Alza zahájení prodeje oblečení od Zootu oznámila na svých webových stránkách teprve pár dní zpět. Na svém e-shopu má obchod v plánu nabízet okolo 30 tisíc módních položek této společnosti. Zatím jich má však v nabídce pouze pět tisíc.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz