V Polsku jsou otevřené obchody s oblečením i hobbymarkety: Češi prodejny vzali útokem

Češi vzali v sobotu polské obchodní domy útokem PublicDomainPictures / Pixabay

Náš zákazník, náš pán! To platí skoro vždy a bez výhrad. Ne však teď v Polsku. Češi totiž právě v těchto dnech podnikají nájezdy na polské obchody a tržiště – ale jelikož jsme téměř „worst in covid“ na světě, nejsou polští prodejci z českých zákazníků dvakrát nadšeni.

Přečtěte si také

3 nejlepší krémy do vánočního cukroví. Vyhraje u vás máslový, čokoládový, nebo ořechový?
3 nejlepší krémy do vánočního cukroví. Vyhraje u vás máslový, čokoládový, nebo ořechový?

V Polsku nakoupíte stejně laciněji

Že spousta kamenných prodejen z nařízení vlády zavřela? To lidem žijícím v polském pohraničí vůbec nevadí. Mají totiž řešení – pojedou nakoupit do Polska.

Často to mají tak daleko, co by kamenem dohodil, a i bez koronaviru tam jezdí nakupovat pravidelně. Mnohé nákupy tam jsou výhodnější a cestou nazpět mohou natankovat levněji než u nás. A to už je hodně pádných důvodů, proč do Polska i v této době vyrazit na nákup.

Čechy do Polska táhl hlavně nákup v hobbymarketech Pixabay

Češi nákupy v Polsku pojali jako výlet

Češi zřejmě sobotní nákupy pojali jako výlet a útokem vzali zejména obchody s oblečením a hobbymarkety, obzvláště v polském Těšíně a v Ratiboři.

Kdybyste na parkovišti počítali automobily s českou SPZ, došli byste k úctyhodnému číslu. Podle našich informací jich byla v sobotu na ratibořickém parkovišti před hobbymarketem Castorama přibližně celá čtvrtina. Sobota tak byla možná jedním z posledních dnů, kdy si mohli Češi u sousedů takto pohodově nakoupit.

Nikdo neví, co bude zítra, natož za týden

Od soboty jsou už totiž v Polsku uzavřeny restaurace a mnozí Poláci předpokládají, že jejich vláda brzy nařídí uzavřít také obchody. Vývoj přijatých omezení v Polsku jako by pomalu kopíroval ten u nás, pouze s mírným zpožděním.

Tip: Pokud vás zajímá, jak výhodné je nakoupit potraviny, nábytek nebo zahradní techniku v Polsku, podívejte se na stránky Kupino.pl, kde najdete přehled všech akčních letáků v Polsku

Zima klepe na dveře. I proto zamířili Češi taktéž do polských prodejen oblečení Roman Pohorecki / Pexels

Poláci mají z Čechů strach

Poláci se však Čechů bojí a klepou si na čelo, protože, slovy jednoho z prodejců z polského hobbymarketu, „k nim jezdí nakupovat, jako by se nic nedělo.“ Jenže ono se děje, a i naši sousedé to dobře vědí. Polská média poctivě sledují počty nakažených a Poláky informují i o koronavirovém vývoji u nás. A články typu „Česko: covid-19 se vymyká kontrole (Czechy: COVID-19 wymyka się spod kontroli)“, nejsou ničím neobvyklým.

Pomozte zemi nebýt „worst in covid“

Pro sousedy jsme nežádoucí

Podobně nicméně jezdí na nákupy i Češi žijící v německém a rakouském pohraničí. A pokud budou ve své praxi pokračovat i nyní, je brzké uzavření hranic jen otázkou času. Pro svět se totiž kvůli koronaviru stáváme postupně čím dál tím méně žádoucími.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz