V Polsku jsou otevřené obchody s oblečením i hobbymarkety: Češi prodejny vzali útokem

Češi vzali v sobotu polské obchodní domy útokem PublicDomainPictures / Pixabay

Náš zákazník, náš pán! To platí skoro vždy a bez výhrad. Ne však teď v Polsku. Češi totiž právě v těchto dnech podnikají nájezdy na polské obchody a tržiště – ale jelikož jsme téměř „worst in covid“ na světě, nejsou polští prodejci z českých zákazníků dvakrát nadšeni.

Přečtěte si také

AŽ 67 000 Kč za rok vás může stát protékající toaleta. Opravu přitom zvládne každý svépomocí
AŽ 67 000 Kč za rok vás může stát protékající toaleta. Opravu přitom zvládne každý svépomocí

V Polsku nakoupíte stejně laciněji

Že spousta kamenných prodejen z nařízení vlády zavřela? To lidem žijícím v polském pohraničí vůbec nevadí. Mají totiž řešení – pojedou nakoupit do Polska.

Často to mají tak daleko, co by kamenem dohodil, a i bez koronaviru tam jezdí nakupovat pravidelně. Mnohé nákupy tam jsou výhodnější a cestou nazpět mohou natankovat levněji než u nás. A to už je hodně pádných důvodů, proč do Polska i v této době vyrazit na nákup.

Čechy do Polska táhl hlavně nákup v hobbymarketech Pixabay

Češi nákupy v Polsku pojali jako výlet

Češi zřejmě sobotní nákupy pojali jako výlet a útokem vzali zejména obchody s oblečením a hobbymarkety, obzvláště v polském Těšíně a v Ratiboři.

Kdybyste na parkovišti počítali automobily s českou SPZ, došli byste k úctyhodnému číslu. Podle našich informací jich byla v sobotu na ratibořickém parkovišti před hobbymarketem Castorama přibližně celá čtvrtina. Sobota tak byla možná jedním z posledních dnů, kdy si mohli Češi u sousedů takto pohodově nakoupit.

Nikdo neví, co bude zítra, natož za týden

Od soboty jsou už totiž v Polsku uzavřeny restaurace a mnozí Poláci předpokládají, že jejich vláda brzy nařídí uzavřít také obchody. Vývoj přijatých omezení v Polsku jako by pomalu kopíroval ten u nás, pouze s mírným zpožděním.

Tip: Pokud vás zajímá, jak výhodné je nakoupit potraviny, nábytek nebo zahradní techniku v Polsku, podívejte se na stránky Kupino.pl, kde najdete přehled všech akčních letáků v Polsku

Zima klepe na dveře. I proto zamířili Češi taktéž do polských prodejen oblečení Roman Pohorecki / Pexels

Poláci mají z Čechů strach

Poláci se však Čechů bojí a klepou si na čelo, protože, slovy jednoho z prodejců z polského hobbymarketu, „k nim jezdí nakupovat, jako by se nic nedělo.“ Jenže ono se děje, a i naši sousedé to dobře vědí. Polská média poctivě sledují počty nakažených a Poláky informují i o koronavirovém vývoji u nás. A články typu „Česko: covid-19 se vymyká kontrole (Czechy: COVID-19 wymyka się spod kontroli)“, nejsou ničím neobvyklým.

Pomozte zemi nebýt „worst in covid“

Pro sousedy jsme nežádoucí

Podobně nicméně jezdí na nákupy i Češi žijící v německém a rakouském pohraničí. A pokud budou ve své praxi pokračovat i nyní, je brzké uzavření hranic jen otázkou času. Pro svět se totiž kvůli koronaviru stáváme postupně čím dál tím méně žádoucími.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz