Pepco plánuje příští rok otevřít další prodejny v Česku, novinkou má být i e-shop

Pepco připravuje expanzi. Nové prodjeny bude společnost otevírat v roce 2021 Marketing and Media

Přestože koronavirová krize zasáhla obchod a týká se i sítě levných marketů s různým zbožím Pepco, společnost chce i nadále expandovat. Kromě právě testovaného e-shopu plánuje Pepco v roce 2021 otevřít v Česku až 25 nových prodejen.

Přečtěte si také

Supermarkety pomáhají. Pořádají vánoční sbírky, do kterých zapojují své zákazníky
Supermarkety pomáhají. Pořádají vánoční sbírky, do kterých zapojují své zákazníky

Nové prodejny a možnost nakupovat také online.

Jak se zdá, Pepco v plánované expanzi ani koronavirová krize nezastaví. „Pokračujeme podle plánu v naší expanzi do lokalit, ve kterých zatím nejsme, abychom se co nejvíce přiblížili zákazníkům. V příštím roce otevřeme minimálně 25 prodejen v Česku a 10 na Slovensku,“ řekl Martin Drahoš, manažer tuzemské sítě.

V Česku má Pepco aktuálně 219 prodejen, většina z nich se nachází mimo velká nákupní centra. I to se však může změnit – kvůli krizi, která zasáhla trh. Právě z důvodu pandemie totiž dochází ke snižování nájmů v těchto centrech, což může ovlivnit umístění diskontů. Obchodníky těší i narůstající zájem spotřebitelů, kteří v takových levných obchodech rádi nakupují. To by mohlo do obchodních center, o která mírně opadl zájem, zase přivést zákazníky.

Sílící diskonty

Růst plánuje také síť Action, která v srpnu otevřela své první pobočky u nás. Pět prodejen již bylo otevřeno, další by mohly přibývat podle výsledků vyhodnocení úspěšnosti prvních vlaštovek.

K expanzi se zatím mnohem vlažněji staví další ze sítě obchodů, Kik. Společnost kvůli koronakrizi otevírání dalších prodejen přehodnotila a původní plány odložila. Přesto i Kik testuje rozšíření do online světa. Kdy a zda budou e-shopy fungovat se ovšem zatím neví.

Tip: Letáky Pepco sledujte na Kupi.cz, aby vám neunikly ty nejlepší nabídky. 

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz