Pepco plánuje příští rok otevřít další prodejny v Česku, novinkou má být i e-shop

Pepco připravuje expanzi. Nové prodjeny bude společnost otevírat v roce 2021 Marketing and Media

Přestože koronavirová krize zasáhla obchod a týká se i sítě levných marketů s různým zbožím Pepco, společnost chce i nadále expandovat. Kromě právě testovaného e-shopu plánuje Pepco v roce 2021 otevřít v Česku až 25 nových prodejen.

Přečtěte si také

Vypěstujte si jahody na balkoně nebo zahradě. Pochutnáte si stokrát víc než na kupovaných
Vypěstujte si jahody na balkoně nebo zahradě. Pochutnáte si stokrát víc než na kupovaných

Nové prodejny a možnost nakupovat také online.

Jak se zdá, Pepco v plánované expanzi ani koronavirová krize nezastaví. „Pokračujeme podle plánu v naší expanzi do lokalit, ve kterých zatím nejsme, abychom se co nejvíce přiblížili zákazníkům. V příštím roce otevřeme minimálně 25 prodejen v Česku a 10 na Slovensku,“ řekl Martin Drahoš, manažer tuzemské sítě.

V Česku má Pepco aktuálně 219 prodejen, většina z nich se nachází mimo velká nákupní centra. I to se však může změnit – kvůli krizi, která zasáhla trh. Právě z důvodu pandemie totiž dochází ke snižování nájmů v těchto centrech, což může ovlivnit umístění diskontů. Obchodníky těší i narůstající zájem spotřebitelů, kteří v takových levných obchodech rádi nakupují. To by mohlo do obchodních center, o která mírně opadl zájem, zase přivést zákazníky.

Sílící diskonty

Růst plánuje také síť Action, která v srpnu otevřela své první pobočky u nás. Pět prodejen již bylo otevřeno, další by mohly přibývat podle výsledků vyhodnocení úspěšnosti prvních vlaštovek.

K expanzi se zatím mnohem vlažněji staví další ze sítě obchodů, Kik. Společnost kvůli koronakrizi otevírání dalších prodejen přehodnotila a původní plány odložila. Přesto i Kik testuje rozšíření do online světa. Kdy a zda budou e-shopy fungovat se ovšem zatím neví.

Tip: Letáky Pepco sledujte na Kupi.cz, aby vám neunikly ty nejlepší nabídky. 

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz