Jak vypadá den před zavřením: Dlouhé fronty před hobbymarkety a kadeřnictví s noční směnou

Jak vypadá den před zavřením: Dlouhé fronty před hobbymarkety ČTK / Michaela Říhová

Vláda dnes rozhodla, že se od čtvrtečního rána musí až do 3. listopadu zavřít řada prodejen včetně hobbymarketů a služeb, jako jsou kadeřnictví nebo kosmetické salony. Lidé jsou skeptičtí a nevěří, že začátkem listopadu dojde k rozvolnění současných restrikcí. Proto se ve středu odpoledne, den před zavřením, tvořily dlouhé fronty před hobbymarkety. A kadeřnictví, ty prodlužují pracovní dobu do pozdních hodin – jsou i takové provozovny, kde se můžete přijít ostříhat klidně i ve dvě ráno.

Přečtěte si také

Pomazánkové máslo vzniklo jako experiment, který si zamilovalo celé Československo
Pomazánkové máslo vzniklo jako experiment, který si zamilovalo celé Československo

Vláda dnes po poledni oznámila nová zpřísněná opatření, která vejdou v účinnost ve čtvrtek v 6:00 hodin ráno. Po tom, co již dříve vláda uzavřela restaurace, hospody, kavárny, divadla, kina, bazény, fitness centra nebo zoologické zahrady se zítra zavřou i obchody a služby, na které se nevztahuje výjimka. 

Hobbymarkety vzali lidé den před zavřením útokem

V úterý na svém Twitteru ministr zdravotnictví Roman Prymula uvedl, že je nakupování v hobbymarketech bezpečné. Dnes ve středu je ovšem vše jinak a od zítra mají kutilové a hobbysti smůlu – tyto obchody zůstanou minimálně do 3. 11. zavřené

„Bezprostředně po tom, co se v médiích objevilo, že nás na druhý den zavřou, se začaly tvořit fronty na parkovištích i u pokladen,“ sdělila redakci Kupi.cz zaměstnankyně jedné z provozoven UNI Hobby. „Jedeme na všechny pokladny a na parkovišti ostraha už řídí povoz, protože lidé s blížící se zavírací dobou zvyšují svou nervozitu,“ dodala námi oslovená pokladní. 

Lidé nejčastěji kupují zahradní nářadí a potřeby k zazimování zahrady. Na dračku jdou, podle toho, co jsme vypozorovali v košících, i podzimní venkovní rostliny, které řetězce daly do slev. 

Některá kadeřnictví jedou nonstop až do 6:00 hodin Barber shop Na Fešáka Zlín

Některá kadeřnictví jedou nonstop až do 6:00 hodin

Kdo dnes také nestíhal zvedat telefony, jsou bezesporu kadeřnice a kosmetičky. Velký nápor klientů nejen na telefonech, ale i před provozovnami způsobilo oznámení vlády o zavření služeb. Výjimku nedostala kadeřnictví ani kosmetické salony. Většina z nich se proto rozhodla obsloužit co nejvíce svých zákazníků, a tak pojedou nonstop až do 6:00 hodin, kdy jim vláda přikázala zavřít.

„Vzhledem k novému nařízení, jímž se holičství musí od zítřka dočasně uzavřít, je dnes u nás v barber shopu mimořádně prodloužena otevírací doba. Naši holiči budou stříhat a holit celou noc až do 6:00 hodin,“ prozradil majitel zlínského barber shopu Lukáš Marušinský. 

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz