Jak vypadá den před zavřením: Dlouhé fronty před hobbymarkety a kadeřnictví s noční směnou

Jak vypadá den před zavřením: Dlouhé fronty před hobbymarkety ČTK / Michaela Říhová

Vláda dnes rozhodla, že se od čtvrtečního rána musí až do 3. listopadu zavřít řada prodejen včetně hobbymarketů a služeb, jako jsou kadeřnictví nebo kosmetické salony. Lidé jsou skeptičtí a nevěří, že začátkem listopadu dojde k rozvolnění současných restrikcí. Proto se ve středu odpoledne, den před zavřením, tvořily dlouhé fronty před hobbymarkety. A kadeřnictví, ty prodlužují pracovní dobu do pozdních hodin – jsou i takové provozovny, kde se můžete přijít ostříhat klidně i ve dvě ráno.

Přečtěte si také

Enzymy pomohou s odpadem: L’Oréal, Nestlé a Pepsi představily rozložitelné PET lahve
Enzymy pomohou s odpadem: L’Oréal, Nestlé a Pepsi představily rozložitelné PET lahve

Vláda dnes po poledni oznámila nová zpřísněná opatření, která vejdou v účinnost ve čtvrtek v 6:00 hodin ráno. Po tom, co již dříve vláda uzavřela restaurace, hospody, kavárny, divadla, kina, bazény, fitness centra nebo zoologické zahrady se zítra zavřou i obchody a služby, na které se nevztahuje výjimka. 

Hobbymarkety vzali lidé den před zavřením útokem

V úterý na svém Twitteru ministr zdravotnictví Roman Prymula uvedl, že je nakupování v hobbymarketech bezpečné. Dnes ve středu je ovšem vše jinak a od zítra mají kutilové a hobbysti smůlu – tyto obchody zůstanou minimálně do 3. 11. zavřené

„Bezprostředně po tom, co se v médiích objevilo, že nás na druhý den zavřou, se začaly tvořit fronty na parkovištích i u pokladen,“ sdělila redakci Kupi.cz zaměstnankyně jedné z provozoven UNI Hobby. „Jedeme na všechny pokladny a na parkovišti ostraha už řídí povoz, protože lidé s blížící se zavírací dobou zvyšují svou nervozitu,“ dodala námi oslovená pokladní. 

Lidé nejčastěji kupují zahradní nářadí a potřeby k zazimování zahrady. Na dračku jdou, podle toho, co jsme vypozorovali v košících, i podzimní venkovní rostliny, které řetězce daly do slev. 

Některá kadeřnictví jedou nonstop až do 6:00 hodin Barber shop Na Fešáka Zlín

Některá kadeřnictví jedou nonstop až do 6:00 hodin

Kdo dnes také nestíhal zvedat telefony, jsou bezesporu kadeřnice a kosmetičky. Velký nápor klientů nejen na telefonech, ale i před provozovnami způsobilo oznámení vlády o zavření služeb. Výjimku nedostala kadeřnictví ani kosmetické salony. Většina z nich se proto rozhodla obsloužit co nejvíce svých zákazníků, a tak pojedou nonstop až do 6:00 hodin, kdy jim vláda přikázala zavřít.

„Vzhledem k novému nařízení, jímž se holičství musí od zítřka dočasně uzavřít, je dnes u nás v barber shopu mimořádně prodloužena otevírací doba. Naši holiči budou stříhat a holit celou noc až do 6:00 hodin,“ prozradil majitel zlínského barber shopu Lukáš Marušinský. 

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz