Obchodníci už myslí na Vánoce. V regálech narazíte na čokoládové Mikuláše i vánoční balíčky

Obchody už zaplnily Mikulášové i vánoční pečivo Kupi.cz

Ne, opravdu vás nešálí zrak. Už teď můžete v některých obchodech koupit vánoční zboží, zejména čokoládové Mikuláše, kolekce nebo adventní kalendáře. A na nejkrásnější svátky v roce se připravily i drogerie, které nabízí vánoční kosmetické balíčky, svíčky i balicí papíry.

Přečtěte si také

Znáte angínovník? Vypěstujte si rostlinku, která je skvělá jako prevence na bolesti v krku
Znáte angínovník? Vypěstujte si rostlinku, která je skvělá jako prevence na bolesti v krku

Vánoce začínají na podzim

Posledních pár let je to už takový trend – a ani letošní rok není výjimkou. První vánoční zboží se na pultech obchodů začíná objevovat už v průběhu října.

Většina námi oslovených obchodních řetězců má nastavený plán, kdy jaký druh vánočních produktů půjde do prodeje. Jako první jsou na řadě čokoládové cukrovinky spojené se svátkem svatého Mikuláše – adventní kalendáře, čokoládové kolekce nebo zavěšovací čokoládové ozdoby na vánoční stromeček.

„Dárky a trvanlivé potraviny spojené s Vánoci zařazujeme do naší nabídky v dostatečném předstihu, aby si je zákazníci mohli nakoupit v klidu před začátkem vánočního shonu. S blížícími se Vánoci sortiment, včetně čerstvých produktů, dál rozšiřujeme. Roste také zájem zákazníků, stejně jako prodeje tohoto druhu zboží,“ potvrzuje Jiří Mareček, ředitel komunikace obchodů Albert.

Albert zaplavily čokoládové kolekce Alžběta Šírková

První posly Vánoc do svých prodejen vyslal také Kaufland. Ten kromě již zmíněných čokoládových produktů, nabízí i vánoční pečivo – štolu a první vánočky. Zároveň ale myslí i na ty, kteří milují pečení – pro ně připravil první slevy na mouky, cukry, fondány a jiné nezbytnosti.

„Nasazení vánočního sortimentu je odlišné, jelikož každá sortimentní skupina je charakteristická. Například čokoládové cukrovinky můžete na našich prodejnách vidět již od poloviny října. Oproti tomu alkoholové a kosmetické balíčky budou v nabídce v průběhu listopadu,“ vysvětluje Renata Majerů, která má v Kauflandu na starost firemní komunikaci.

Už víte, jaké cukroví bude váš stůl zdobit letos?

Lidl a Tesco vyčkávají

Naopak prodejny Lidl plánují nasazení vánočního zboží v listopadu, kdy nabídnou i produkty v rámci tzv. Delux týdnů zaměřených na výběrové pochoutky. „Ty mohou zpestřit vánoční tabuli, ale zároveň posloužit i jako jedlé dárky. Můžeme jmenovat například luxusní čokolády, pralinky nebo směsi ořechů. V nabídce samozřejmě nebude chybět ani alkohol v luxusním balení,“ říká Iveta Barabášová, tisková mluvčí Lidlu.

A i obchodní řetězec Tesco vyčkává se zahájením vánoční kampaně na listopad. „S kampaněmi začínáme obvykle na začátku listopadu a stejně tomu bude i v letošním roce. Prodej vánočního sortimentu má několik fází, začíná prodejem surovin na přípravu vánočního cukroví a s blížícím se Štědrým dnem se zvyšují objemy čerstvých potravin. Obecně platí, že ženy nakupují vánoční dárky s předstihem a muži to nechávají na poslední chvíli,“ uvedl Václav Koukolíček, manažer externí komunikace Tesca.

Adventní kalendář – nezapomeňte jej koupit v předstihu

DM drogerie je na Vánoce také nachystaná Alžběta Šírková

Drogerie zaplavily vánoční kosmetické balíčky

Na nejkrásnější svátky roku jsou nachystané už i drogerie. Například v regálech obchodů DM drogerie najdete široký sortiment vánočního zboží. Prim hrají kosmetické balíčky různých značek, následované adventními kalendáři plněnými kosmetickými produkty v mini verzi a vánočními čajovými balíčky.

Seženete tu ale i vánoční sladkosti, jako jsou vanilkové rohlíčky, špaldové sušenky se skořicí a hřebíčkem nebo mléčnou čokoládu s praženými mandlemi.

Dopřejte bližním originální dárek

Vánočním zbožím hýří i Rossmann drogerie, která kromě vánočních balíčků nabízí už i vánoční balicí papíry a dárkové tašky.