Purina uvedla na trh první recyklovatelný obal na kapsičkové krmivo pro domácí mazlíčky

Mokré krmivo pro kočky Felix zakoupí nyní obyvatelé Nizozemska v recyklovatelných obalech Leuchtturm81 / Pixabay

Flexibilní, plastový, ale recyklovatelný. Na začátku září společnost Purina uvedla na trh inovativní obal na kapsičky pro domácí zvířata. Novinka byla představena v Nizozemsku pod známou značkou Felix.

Přečtěte si také

Obchodní řetězce cílí na mladé: Jak se jim daří na TikToku?
Obchodní řetězce cílí na mladé: Jak se jim daří na TikToku?

Funkční a ekologický

Purina uvádí pilotní projekt, jehož cílem je nabídnout spotřebiteli recyklovatelné obaly. První vlaštovkou se stal obal z polypropylenu na kapsičky pro kočky značky Felix.

Obal nemá být jen recyklovatelný, ale také funkční – tedy odolný vůči teplu a vnějším vlivům. Projekt byl spuštěn v Nizozemsku z prostého důvodu: právě v této zemi lze polypropylen recyklovat v běžných recyklačních zařízeních.

Kočičí krmivo v novém hávu bude výrobce nabízet také po 12 kusech v recyklovatelné lepenkové krabici. Projekt bude testován od září tohoto roku do září roku 2021. Po zavedení prvního obalu a jeho ročním testování spotřebiteli bude posuzován úspěch změn, na výsledky pak pravděpodobně navážou další kroky.

Budoucnost? Bezobalový prodej suchého krmiva pro domácí mazlíčky Crepessuzette / Pixabay

Zelenější budoucnost

Generální ředitel společnosti Nestlé Purina PetCare EMENA, Bernard Meunier, tisku sdělil: „Chceme přispět k vytvoření světa, v němž mohou domácí mazlíčci i lidé prosperovat, a podobné iniciativy podporují náš cíl nabízet krmivo, které je dobré pro domácí mazlíčky i pro planetu. Tato nejnovější inovace kapsiček Felix je významným krokem vpřed v naší snaze balit všechny naše produkty do roku 2025 do recyklovatelných nebo opakovaně použitelných obalů.“

Nový obal není jedinou novinkou, která je součástí inovací společnosti a krokem ohleduplnosti k životnímu prostředí. Firma hledá i další řešení, která mají přispět k redukci odpadu. Ve hře jsou třeba další vhodné materiály, například obaly na bázi papíru. A za zmínku stojí také bezobalový prodej suchého krmiva pro mazlíčky, v jehož případě si spotřebitelé nosí obaly vlastní. I tato varianta je zatím ve fázi testování.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz