Dejte si 24 hodinový detox. Budete překvapeni, co se stane

Dejte si 24 hodinový detox. Budete překvapeni, co se stane

Zimní období je poměrně náročné. Kromě toho, že se většinou v čase vánočním přejídáte různými dobrotami, tak i aktivní pohyb jde velmi často stranou. Jen ti nejzatvrzelejší chodí běhat v zimě. A na hory lyžovat také nelze jezdit každý den. Proto je s příchodem jarních měsíců vhodné myslet na očistu těla od toxinů. 

Přečtěte si také

Hudba, živé vysílání nebo upozornění na akce. Rádia v řetězcích nás ovlivňují víc, než si myslíme
Hudba, živé vysílání nebo upozornění na akce. Rádia v řetězcích nás ovlivňují víc, než si myslíme

Hladovka, nebo jen pitný režim?

Názor na jarní detox se různí. Někteří odborníci jsou mu nakloněni, jiní poukazují na to, že dlouhé hladovění při pracovním vytížení znamená přiliš velkou zátěž pro tělo. Pokud se vám do hladovky nechce, můžete si alespoň dopřát dostatečný pitný režim. I ten totiž zapříčiní, že se toxiny z těla vyplaví ven. Denně byste měli vypít minimálně dva a půl až tři litry tekutin, a to nejlépe čisté vody, do níž lze přidat několik kapek citronové šťávy.

Zdá se vám, že pitný režim k očistě těla nestačí? Pak si naplánujte alespoň 24hodinový půst. V této době zapomeňte na posilovnu nebo účast na večírku. Spíše se zklidněte v domácím prostředí, meditujte a nechte své tělo odpočívat. Pokud praktikujete jógu, některé ásány jsou vhodné i pro období půstu.

Zdraví prospěšné bylinné čaje

Chcete-li ráno rozproudit svůj metabolismus, hned po probuzení se napijte vlažné vody. Klidně jí vypijte i 3 decilitry. Pro očistu těla jsou vhodné i čisticí čaje z bylinek. Nejlépe se hodí kopřiva. Můžete si ji i sami nasbírat v čisté přírodě neznečištěné výfuky automobilů. Pohodlnější však pravděpodobně bude zakoupit si v lékárně sypaný čaj z kopřivových lístků. Takto máte jistotu, že pro jeho přípravu byly použité opravdu kvalitní byliny.

Pampeliška čistí ledviny i trávicí soustavu

Další rostlinou, jež napomáhá detoxikace těla, je také smetanka lékařská. Jak už sám její název napovídá, jedná o významnou léčivku, které by měla být v jarním období věnována náležitá pozornost. Pro zahrádkáře sice pampeliška znamená v perfektním trávníku neoblíbený plevel, ostatní v ní však najdou rostlinu, která pomáhá při zánětech močových cest, čistí ledviny i žlučové cesty a trávicí soustavu. 

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz