Na obalech perlivých vod jsou nově etikety s tematikou prezidentských voleb

Limitované etikety vybízejí občany USA k registraci pomocí QR kódu Svět obalů

Prezidentské volby v USA se blíží – zbývá pouhý měsíc. Společnost Jones Soda proto využila situace a přišla s limitovanou edicí obalů, které nesou motiv volební tematiky. Etikety Vote 2020 disponují QR kódem, díky kterému se mohou kupující jednoduše zaregistrovat k hlasování. Americký volič tak pomocí nápoje zjistí vše o průběhu registrace, pokynech pro hlasování i termínech. Stačí mít při ruce smartphone.

Přečtěte si také

Hromadný návrat zákazníků do kamenných prodejen a OC se nekoná. Čím je to způsobeno?
Hromadný návrat zákazníků do kamenných prodejen a OC se nekoná. Čím je to způsobeno?

Porazit nízkou volební účast

Netradiční příchutě společnosti Jones Soda ze Seattlu nejsou to jediné, co značka nabízí. V regálech obchodů se v září objevily také lahve s šesti designy vytvořenými různými umělci, které pobízejí k hlasování v nadcházejících volbách.

Pokud má spotřebitel u sebe ID kartu nebo řidičský průkaz, může využít QR kódu na zadní straně etikety nápoje a přímo se zaregistrovat k hlasování. 

„Právo volit je základním kamenem americké demokracie, ale miliony oprávněných voličů nejsou registrovány ani v běžném volebním roce, a tento rok zjevně není normální,“ řekl dočasný generální ředitel společnosti Jamie Colbourne. Podle něj jsou počty registrací na historických minimech kvůli pandemii, která se nevyhnula ani Spojeným státům.

Prezidentkské volby 2020 ve Spojených státech se blíží Pixabay

Limitovaná edice obalů nápojů má být povzbuzením, které motivuje a zároveň zjednoduší samotnou registraci. Tato iniciativa však není první ani poslední, kterou Jones Soda vytvořila alespoň na omezenou dobu pro spotřebitele. Podobně tomu bylo také v roce 2008, kdy lahve nesly kandidáty prezidentských voleb. A nedávno pro změnu na obalech kolovaly „zprávy naděje“ – vzkazy, které vytvořili sami zákazníci během pandemie koronaviru. Jak by se vám takové obaly líbily u nás?

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz