Donáška zboží až do auta: Novou službu nabízí velká obchodní centra, funguje i v obchodech Ikea

Donáška zboží až do auta? Novou službu představil Westfield Chodov, funguje i v obchodech Ikea Westfield Chodov

Pražské nákupní centrum Westfield Chodov startuje v Česku zcela novou službu. Online objednané zboží z vybraných obchodů a restaurací vám donesou přímo do kufru auta. Podobnou službu u nás nabízí například i obchodní domy IKEA. Jedná se o nový koncept bezpečnějšího a pohodlnějšího nakupování. Jak donášky objednávek do auta přesně fungují?

Přečtěte si také

Co se s tělem děje, když sníme plesnivé potraviny?
Co se s tělem děje, když sníme plesnivé potraviny?

Westfield Chodov startuje službu s první desítkou partnerů

Westfield Chodov je mezi českými nákupními centry první, které donáškovou službu až do auta zavádí. Inspiraci vedení centra našlo v zahraničí, zejména ve Spojených státech, kde je tato forma vyzvedávání objednávek velmi populární.

Donáška do auta funguje od začátku října. Aktuálně jsou do projektu zapojené obchody Hervis, spodní prádlo Oxalis Dessous, Lindt, cukrárna Ovocný Světozor, restaurace The Pub a Apetit. Během října se postupně připojí ještě obchody Marks & Spencer, Tescoma, Sklizeno i kavárna Mondieu, a pokud se služba u zákazníku ujme, bude se seznam dále rozšiřovat.

Zaplacenou objednávku z vybraných obchodů vám ve Westfield Chodov donesou až do auta Westfield Chodov

Služba Donáška do auta je zdarma, propojuje výhody online i offline nakupování

Podle informací obchodního centra Westfield Chodov je služba zcela zdarma. Umožňuje zákazníkům nakupovat ve vybraných prodejnách z pohodlí domova a své zaplacené zboží si ještě v ten den vyzvednout. Bezpečně, bez nutnosti vstupu do prostor nákupního centra.

Jak celý koncept přiblížil Jan Štádler, marketingový ředitel Hervis: „Jde o modifikaci vyzvednutí v prodejně, bez nutnosti do prodejny či obchodního centra vkročit. Služba tak kombinuje výhody nakupování na internetu s možnostmi naší fyzické prodejny v centru Westfield Chodov. Pokud se nám tato možnost osvědčí, budeme ji zavádět i v našich dalších pobočkách.“

Jak Donáška do auta funguje?

Zákazník si objedná v e-shopu zboží a jako způsob dopravy zvolí možnost „Donáška na parkoviště ve Westfield Chodov“. Po zaplacení objednávky mu přijdou další instrukce a přidělené parkovací místo, kam má dojet. Jakmile zákazník přijede, kontaktuje telefonicky daného obchodníka a ten mu připravenou a zabalenou zásilku donese. A to klidně až do kufru auta. Zboží je možné vyzvedávat už v den objednání.

Ikea vám v rámci své služby „Klikni a vyzvedni – IKEA Drive“ doveze košík s nákupem až na parkoviště k vašemu autu IKEA

Objednávku vám na parkoviště doveze i IKEA

Podobnou službu nabízí v Česku i obchodní domy IKEA. Za cenu od 49 Kč si zákazníci u online objednávek mohou zvolit dopravu „Klikni a vyzvedni“ s odběrným místem „IKEA Drive“. Jakmile zboží zaplatí a zvolí si termín vyzvednutí, mohou si pro něj v potvrzený čas přijet.

Výdej probíhá ve vyhrazených výdejních zónách – po příjezdu zákazníci obdrží konkrétní parkovací místo, kam jim bude přistaven nákupní vozík s jejich objednávkou. Tuto službu nabízí v současné době obchodní domy IKEA v Brně, Ostravě a Zličíně.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz