Hurá do kaluží! Postrach maminek vyřeší dobrá výbava

Hurá do kaluží! Postrach maminek vyřeší dobrá výbava

Nemusí pršet, stačí když kape. Déšť je jako magnet, přitahuje děti k divokým hrátkám. Mnohým dětem se rozzáří očka, když spatří kaluže a poctivé bláto. Rodiče přání dětí hrát si v kalužích děsí. Jak tedy nechat děti blbnout a přitom se nestrachovat o jejich zdraví a oblečení? 

Přečtěte si také

Obchody stahují z prodeje závadné vlašské ořechy, rozinky a med. Nemáte je doma také?
Obchody stahují z prodeje závadné vlašské ořechy, rozinky a med. Nemáte je doma také?

Mnoho maminek ihned začne přemýšlet, jak jsou jejich děti oblečené, jestli nepromoknou, neušpiní se nebo neonemocní. Přitom s kvalitním a dobře zvoleným oblečením se není třeba mokrého a bahnitého terénu nikterak obávat. Naopak! S dobrou výbavou do deště můžeme směle dopřát dětem vodní radovánky a pozorovat jiskry v jejich očích při skákání do kaluží. A to bez všech našich „dospěláckých“ obav.

Nepromokavé oblečení

Základem pro hraní si v dešti, obzvláště v chladnějším počasí, je jistě zůstat v suchu. Nejvhodnější oblečení by mělo být vyrobeno z nepromokavého materiálu. Pro malé objevitele je vhodná celotělová kombinéza, starší děti ocení spíše kombinaci nepromokavé bundy a kalhot. Skvělé komplety mají v Lidlu nebo Tchibo prodejnách. 

Při výběru se zaměřte nejen na údaje o prodyšnosti materiálu a výšce vodního sloupce, ale zvláštní pozornost věnujte i reflexním prvkům. Barevné provedení, které děti zaujme je plusovým bodem pro vás. Velkou výhodou nepromokavých materiálů je jejich snadná údržba, oblečení většinou perte do 40 °C (vždy dodržujte doporučení na etiketě) a bez použití avivážních prostředků, které by mohly narušit funkčnost materiálu. Oblečení je většinou opatřeno zatavenými švy, kalhoty navíc gumičkami na přetažení přes boty. Vy tak máte jistotu, že všechny zbylé vrstvy oblečení (a vaše dítě) zůstanou v suchu a chráněny před nečistotami.

Zázrak zvaný softshell

Softshell zažívá již několik let opravdový boom a nutno říci, že oprávněně. U maminek je pak zvlášť oblíbený díky své univerzálnosti – je vhodný do každého ročního období, pro veškeré outdoorové aktivity a chrání děti proti větru i vlhku. Investice do softshellového oblečení se vám tak jistě vyplatí, a to nejen v dešti. Děti navíc ocení volnost pohybu, protože materiál je příjemný a například oproti obyčejným, neprodyšným pláštěnkám dětem nebude při pohybu vadit. Maminky ocení nejen jeho univerzální využitelnost, ale i snadnou údržbu (na většinu běžných nečistot si vystačíte s mokrým hadříkem) a odolnost materiálu. 

Stylová a funkční obuv

Třešničkou na dortu jsou pak holínky, naprosto nezbytný doplněk pro skákání do kaluží! Dávno jsou již doby nudných holin - na trhu najdete nepřeberné množství veselých a hravých designů tohoto gumového kousku obutí, které baví nejen děti, ale i maminky. Při výběru je nejdůležitější podrážka - abychom si byli jisti, že děti mají nohy skutečně v suchu, volme raději silnou podrážku s výrazným vzorkem či protiskluzovou úpravou. Tepelný komfort naopak zajistí textilní podšívka, která může být i vyjímatelná.

A proč nechávat děti v těchto mokrých radovánkách samotné? Máloco jim udělá takovou radost jako skutečnost, že místo strachu ve vašich očích či káravého pohledu, se jednou za čas i my vrátíme do dětských let a stanou se z nás rovnocenní parťáci ve hře. Vždyť ty společné zážitky jsou ty nejkrásnější. I v dešti!

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz