5 levných pomůcek, které vás udrží ve formě i přes zavřená fitness centra

5 levných pomůcek, které vás udrží ve formě i přes zimu Pexels

Léto skončilo a pro mnohé to znamená, že už se nemusejí trápit v posilovně nebo polykat dlouhé kilometry na běžeckých tratích. Jenže jaro tady bude už za pár měsíců a všichni budou zase hledat zaručené metody, jak rychle zhubnout do plavek. Získejte proti ostatním náskok a udržte se ve formě i přes zimu. S pomůckami, které stojí méně než měsíční členství v posilovně.

Přečtěte si také

Ricinový olej je tekuté zlato pro mladistvou pleť, dlouhé řasy, pevné nehty a zářivé vlasy
Ricinový olej je tekuté zlato pro mladistvou pleť, dlouhé řasy, pevné nehty a zářivé vlasy

Posilovací kolečko

Břicho trápí asi nejvíce lidí, kteří chtějí své tělo dostat do formy. Většina klasických cviků na břicho však izolovaně posiluje pouze břišní svaly. Zatímco s posilovacím kolečkem (neboli ab rollerem) posílíte kompletní střed těla.

Sílu a stabilitu, kterou získáte, pak využijete i při procvičování jiných partií. Při správném provedení cviků taktéž zlepšíte i držení těla. A v porovnání například s držením tzv. planku vás navíc bude cvičení s kolečkem jistě i víc bavit.

Při cvičení si kleknete na kolena, chytíte kolečko za postranní madla a jednoduše s ním popojíždíte dopředu a zase zpátky. Vaše kolena přitom zůstávají na místě. Čím dál se dostanete, tím je cvičení náročnější.

Soustřeďte se na kontrolovaný pohyb a držte zpevněný střed těla a hýžďové svaly. Jakmile cítíte, že už neudržíte tělo rovně a prohýbáte se v bedrech, vytlačte se zpět a držte bedra mírně prohnutá směrem nahoru. Najděte si hranici, která je pro vás výzvou, ale stále jste schopni udržet tělo v rovině. Tuto hranici s každým cvičením posouvejte.

V nabídce ho mívá třeba Lidl – pohlídejte si ho na Kupi.cz

Odporové gumy

Tato šikovná pomůcka vám nahradí prakticky celou posilovnu, a přitom si ji s sebou vezmete kamkoliv. Guma vám poslouží jako závaží –⁠ například když ji přišlápnete a zvedáte ji rukama směrem ke stropu –⁠ i jako dopomoc ke cvikům, které jinak nedokážete –⁠ poskytne vám podporu třeba při provádění shybu, pokud máte doma hrazdu. Ucítíte se s ní klidně o 20 kilo lehčí, cvičení ale bude stále účinné.

Pro trénink s odporovou gumou existují stovky cviků, kterými si zpestříte své domácí posilování. A procvičíte i svaly, o kterých jste ani nevěděli, že je máte!

Nepotřebujete trenéra, spoustu inspirace ke cvičení najdete na internetu Pexels

Cvičební podložka

Při posilování břicha a středu těla, při strečinku, ale i jakýchkoliv jiných cvicích vleže by vám neměla chybět kvalitní podložka. Sice můžete cvičit na zemi, ovšem to není z hlediska pocení hygienické a na tvrdém povrchu ani příliš pohodlné. A proč si znepříjemňovat cvičení, do kterého se vám už tak většinou spíš nechce. 

Designový parťák k tréninku? Právě teď v akci!

Švihadlo

Ke cvičení a redukci váhy bezpodmínečně patří také takzvané kardio, tedy aerobní aktivita, při které vám vystřelí tepovka pořádně nahoru. Nejčastěji se zařazuje běhání – ale komu by se chtělo z vyhřátého gauče ven do té zimy, tmy a často i deště. A v obýváku 5 kilometrů neuběhnete. Nebo možná ano, nicméně se vám bude dost točit hlava.

Poradíme vám starou dobrou klasiku, která se vrací do módy a v zimě vám běhání nahradí –⁠ nemluvíme o ničem jiném než o švihadle. Stačí deset minut denně a vaše fyzická kondice na tom bude velmi slušně a kila půjdou dolů. Desetiminutové skákání přes švihadlo je totiž stejně efektivní jako 30 minut běhání. A podle intenzity můžete spálit až 1 000 kalorií za hodinu.

Se švihadlem se můžete provětrat i na dvorku a dopřát si trochu čerstvého vzduchu Pexels

Masážní válec

Kdy jste naposledy udělali něco pro své tělo při válení? S takzvaným foam rollerem můžete. Po cvičení je důležité se pořádně protáhnout a uvolnit svaly. Skvěle vám při tom pomůže právě tento váleček, který dokáže částečně nahradit profesionálního maséra. Váleček umístíte pod svaly, které potřebujete rozmasírovat a… válíte se!

To zní dobře, co říkáte? Sem a tam přejíždíte po válečku, který umístíte pod svá záda, stehna nebo jinou svalovou partii a užíváte si pocity jako při masáži. Vaše svaly se přitom po cvičení krásně uvolní a prokrví.

Platí, že všechny pomůcky, o kterých jste si právě přečetli, koupíte za pár stokorun. A když budete sledovat akční letáky sportovních obchodů, pravděpodobně najdete i lepší ceny. Nečekejte na novoroční předsevzetí – najděte si nejlepší nabídku ve svém okolí a začnete už dnes!