Skvělé nápady, jak si užít Den dětí. Inspirujte se

Sladkosti děti milují, když mají ten svátek zaslouží si něco na zub.

První letní měsíc už tradičně otevíráme oslavou těch nejmenších. Dětský den letos vyšel na sobotu, což jistě ocení nejen pracující rodiče ale i děti školou povinné. Přinášíme pár tipu, jak tento den nejen dětem zpestřit.  

Přečtěte si také

Barborky už zítra! Co tato tradice znamená a jak na to, aby vám větvičky barborek do Vánoc rozkvetly?
Barborky už zítra! Co tato tradice znamená a jak na to, aby vám větvičky barborek do Vánoc rozkvetly?

Veselé dekorace rozzáří úsměvy i pokojíčky

Děti mají rády překvapení. Pokud nějak vesele vyzdobíte jejich pokojíček, jistě jim vyrazíte dech. Nafoukněte pár balónků nebo rozvěste girlandy z krepového papíru. Stačí jen nastříhat proužky krepového papíru a pak je zatočit. Kdybyste si chtěli s výzdobou více vyhrát, vezměte si dvě barvy krepového papíru, ustřihněte stejně silné proužky z obou, a poté je položte přes sebe do tvaru písmene L. Pak pokračujte v překládání jednoho přes druhý jako byste skládali harmoniku. Na konci stačí jen papír slepit a budete mít dvoubarevné závěsy.

Oslava hrou

Další veselé překvapení, a zároveň i dárek ke Dni dětí, je hra nebo šipkovaná. Nakupte pro děti pár sladkostí nebo pár malých dárečků a poschovávejte je po zahradě nebo po bytě. Až budou děti hledat své poklady, vy si užijete pohled do opravdu nadšených obličejů. Další variantou této zábavy je vytvořit pár úkolů nebo nápověd a poschovávat je na nějaké jednoduché trase, třeba právě skrze zahradu. Na konci této trasy pak na děti čeká poklad v podobě dárku nebo kornoutu cukroví.

Kam na Den dětí vyrazit?

Když budete přemýšlet nad programem na tento den, zkuste se porozhlédnout po vašem okolí, jestli se někde koná nějaká oslava dne děti. Ve městech i vesnicích často organizují různé soutěže nebo divadelní představení. Když budete chtít vyrazit někam, kde není tolik lidí, vezměte děti na zmrzlinu nebo na oblíbené hřiště. Pokud by bylo venku ošklivo, zkuste hernu nebo některou z interaktivních výstav, kde si děti mohou hrát s exponáty.

Oslaďte si den

Co takhle sladká tečka? Určitě děti příjemně překvapíte, pokud jim upečete nějaký dortík nebo oblíbený koláč. Hodně oblíbené u dětí jsou dezerty se spoustou čokolády nebo ovoce. Z těch čokoládových můžete zkusit například střechu z Bebe sušenek. Budete na ni potřebovat:

  • 500 g tvarohu
  • 200 g másla
  • 150 g cukru moučka
  • 2 banány
  • 1 balíček tmavých Bebe sušenek
  • 1 balíček světlých Bebe sušenek

Dezert pak připravíte tak, že nejprve smícháte tvaroh, máslo a cukr. Poté si připravte alobal a naskládejte na něj jako šachovnici tmavé a světlé sušenky ve 3 řadách po 7 kusech. Vrstvěte – krém, vrstva sušenek, krém, banán. Když budete mít toto hotové, přehněte alobal tak, abyste krajní řady sušenek ohnuli do střechy a nechte v lednici zatuhnout. Nakonec ještě zalejte celou dobrotu čokoládou.

Děti milují barvy, proto buďte kreativní

Co na Den dětí nakoupit?

Ať už budete slavit Den dětí jakkoli, je pár produktů, které se hodí nakoupit pro tento speciální den.

• Něco sladkého. Jistě své ratolesti potěšíte, když si na Den dětí budou moci na něčem smlsnout. Nemusíte kupovat jen běžné sladkosti jako čokolády a bonbony, ale je možné sáhnout i po zdravějších alternativách jako například sušené ovoce.

• Drobný dárek. Vyrazte do hračkárny a kupte dětem nějakou maličkost pro radost. Nová hračka je vždycky událost a zabaví děti na velmi dlouho. Zajímavý dárek, který navíc rozzáří celý den je napříkald bublifuk.

• Zásoby. Nakupte domů nějaké základní potraviny do lednice, abyste se během dne nemuseli stresovat s tím, že ještě poběžíte nakoupit a mohli se soustředit na radovánky. Pokud máte doma jedlíka, přikupte ještě suroviny, ze kterých byste mohli uvařit jeho oblíbené jídlo.

Věděli jste, že?

Mustafa Kemal z Turecka byl první, kdo vyslovil nápad oslavovat děti. V Turecku pak ustanovili tento svátek na 23. dubna a slaví jej v tento den dodnes. Oficiálně se ale Den dětí slaví od roku 1949, kdy ho vyhlásila Mezinárodní demokratická federace žen na 1. června. Chtěli tak připomenout události z roku 1942, kdy v Lidicích došlo k masovému zabíjení žen a dětí. O tři roky později OSN vyhlásilo Světový den dětí na 20. listopad. Každý stát si poté z těchto dat vybral jedno. U nás se zapsaly dětské úsměvy do kalendářů na 1. června.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz