Stáhněte si mobilní aplikaci Kupi.cz a vyzkoušejte chytrého pomocníka, který vám pomůže s každodenními nákupy.

Mobilní aplikace

Stáhněte si mobilní aplikaci Kupi.cz a vyzkoušejte chytrého pomocníka, který vám pomůže s každodenními nákupy.

Mobilní aplikace

Že se po oleji tloustne? Chyba, dělá nás krásnějšími

Že se po oleji tloustne? Chyba, dělá nás krásnějšími

Vyjmenované oleje výrobci kosmetiky používají zejména jako základ pro regenerační a hydratační krémy. Můžete je použít i vy sami doma. Jaké jsou jejich konkrétní účinky?

Přečtěte si také

Už jste zastřešili svůj bazén? Teď je ta správná doba
Už jste zastřešili svůj bazén? Teď je ta správná doba

Olivový olej

Olivový olej obsahuje nenasycené mastné kyseliny i vitamíny A, D, K a E. Traduje se, že prodlužuje mládí. Jde o výborný regenerující balzám na vlasy. Hodí se i na odličování. Na odličovací tampon navlhčený teplou vodou kápněte pár kapek oleje. Je skvělý jako olejová maska na pleť a na tělo. Pokožka nebude mastná, olej se vsákne a udrží hydrataci. Suché ruce a nehty, které se lámou a třepí, ponořte na 15 minut do misky s olejem. Ruce budou hebké a nehty pružnější.

Kokosový olej

Vynikající je jako tělový balzám, který navíc krásně voní. Kokosový olej díky hydrataci skvěle pečuje i o atopickou pleť. Vmasírujte jej ihned po koupeli. Jde o skvělé odličovadlo, které nahradí i hydratační krém. Skvělý je jako maska na vlasy. Když jej smícháte s jedlou sodou, je z něj skvělá pasta na zuby. Je přírodní, šetrný, má antibakteriálními účinky a hodí se na hojení akné, menších jizev i spálenin. Kosmetika s kokosovým olejem je velmi oblíbená. 

Ořechový olej

Olej z vlašských ořechů je lisovaný za studena z jader. Má lahodnou chuť, ale také příjemně zlatavou barvu. Obsahuje cenné vitamíny B1, B2, B3, B6, C, E, F, má vysoký obsah vápníku, železa, manganu, jódu a zinku, obsahuje nenasycené mastné kyseliny, hlavně omega-3 a omega-6. Že jste to od našich ořechů nečekali? Silný antioxidant vyživuje nehty, posiluje vlasy, kterým dodává lesk a hodí se i na mastnou pokožku. Dobře se vsakuje, je skvělý k masážím a přidává se do kosmetických výrobků.

Vinný olej

Vinný olej se získává lisováním očištěných, vysušených a rozdrcených jadýrek. Má žlutou až žlutozelenou barvu. Antioxidant Procyanidin minimalizuje působení průmyslem znečištěného vzduchu a dalších látek. Antioxidant Resveratrol zpomaluje stárnutí buněk. Používá se jako koupelový olej pro péči o pleť a na masáž těla. Regeneruje a hydratuje pleť. Obsah kyselin zvyšuje elasticitu kůže. Redukuje vznik křečový žil a otoky. Olej pokožku vyživuje i ochraňuje a dá se použít i při holení.