Stáhněte si mobilní aplikaci Kupi.cz a vyzkoušejte chytrého pomocníka, který vám pomůže s každodenními nákupy.

Mobilní aplikace

Stáhněte si mobilní aplikaci Kupi.cz a vyzkoušejte chytrého pomocníka, který vám pomůže s každodenními nákupy.

Mobilní aplikace

Sháníte halloweenský kostým na poslední chvíli? Rychle a snadno si ho vyrobíte doma

Sháníte halloweenský kostým na poslední chvíli? Rychle a snadno si ho vyrobíte doma

Rozhodli jste se na poslední chvíli, že půjdete s kamarády na halloweenskou party, nebo vám dítě řeklo až dnes, že mají na Halloween školní akci a potřebuje převlek? Nezoufejte. Nemusíte shánět speciální kusy z půjčoven. Poradíme vám několik tipů na rychlé kostýmy, na které vám vystačí věci, jež máte běžně doma.

Přečtěte si také

Jak ozdobit vánoční stromeček, když máte doma malé děti
Jak ozdobit vánoční stromeček, když máte doma malé děti

Halloween vznikl v Irsku a slaví se 31. října, den před křesťanským svátkem Všech svatých.

Nejčastěji oslavy tohoto dne probíhají v anglicky mluvících zemích. V USA, Kanadě, Velké Británii, Irsku, Austrálii, Novém Zélandu a dalších státech, které se připojily. Halloween sice není u nás v České republice až tak populárním svátkem, ale i zde si našel mnoho příznivců. Oblíbené jsou především různé párty pro dospělé nebo dětské akce ve školách a školkách. 

Co si tedy obléct na sebe, když už nemáme čas nic shánět či šít?

Příprava na Halloween snadno a rychle

Duch z prostěradla

Nejjednodušší a nejrychlejší kostým, který se můžete vyrobit, je kostým ducha z prostěradla. Stačí do něj vystřihnout tři otvory – dva na oči a jeden na pusu. 

Strašák do pole

Oblečte se do flanelové košile, větších starších kalhot a nasaďte slaměný klobouk. Můžete to vylepšit trochou slámy, kterou si nastrkáte různě do kapes, a obličej si pomalujte barvami. Čím hůře to bude vypadat, tím lépe!

Tip: Pro slámu či seno zajděte například do chovatelských potřeb, kde ji najdete v oddělení krmiva pro hlodavce.

Čarodějnice

Natupírované vlasy, velký černý klobouk, černé šaty, punčocháče i boty. Pak už si jen vyhrajte se šminkami, abyste vypadali co nejstrašidelněji.

Tip: Kostýmové a jiné zábavné klobouky, čepice i paruky seženete v běžných supermarketech, jako je Tesco, Globus, Albert či v papírnictvích. S nimi už určitě něco vymyslíte.

Halloweenský kostým zachrání vtipná pokrývka hlavy

Catwoman

Černé upnuté kalhoty (nejlepší jsou lesklé černé legíny), černé triko s dlouhým rukávem, škraboška a kočičí uši. Tužkou na oči si namalujte kočičí nos a vousky a z kusu černé látky si udělejte ocásek. Bude z vás krásná kočičí žena. Ideální pro dámy, které se chystají na párty.

Mrtvá nevěsta

Můžete se inspirovat filmem Mrtvá nevěsta Tima Burtona, a nebo si oblečte bílé šaty, vezměte kus staré záclony, kterou použijete jakou závoj, a potom si pomalujte barvami obličej ve stylu zombie. Pokud vám nebude vadit šaty trochu ušpinit či zničit, rozhodně toho využijte, trochu je potrhejte a zamazejte hlínou a červenou rtěnkou. 

Kostým na Halloween z věcí, které máte doma

Využijte domácí overaly

V poslední době jsou příjemné overaly na doma hodně trendy. Možná jeden sami máte doma. Ať už jde o overal se zvířecím motivem či pohádkové postavy, hodí se také jako kostým. Nebo můžete ten svůj doplnit o papírová ouška a ocásek z látky. Jediné co hrozí, že vám v něm bude tak příjemně, až na párty usnete.

Tip: Domácí overaly využijete samozřejmě i mimo Halloween. Seženete je například v e-shopech Lidl či Tchibo.