Stáhněte si mobilní aplikaci Kupi.cz a vyzkoušejte chytrého pomocníka, který vám pomůže s každodenními nákupy.

Mobilní aplikace

Stáhněte si mobilní aplikaci Kupi.cz a vyzkoušejte chytrého pomocníka, který vám pomůže s každodenními nákupy.

Mobilní aplikace

Tlačí vás nové boty? Tyhle rady vám pomohou

Tlačí vás nové boty? Tyhle rady vám pomohou

Situace, kterou zažil snad každý z nás už alespoň jednou v životě. Nevejdete se do úzkých bot i přesto, že vám v obchodě seděly, nebo prodavačka slibovala, že "se roztáhnou". Víme, jak si poradit s obuví, která tlačí. 

Přečtěte si také

Jak často měníte ložní prádlo? Tohle byste měli vědět
Jak často měníte ložní prádlo? Tohle byste měli vědět

Fén na kožené boty 

Navlékněte na nohy několik párů ponožek a v místech, kde vás obuv tlačí, fénujte na nejvyšší stupeň. Teplý vzduch z fénu boty roztáhne. Procházejte se v botách dokud nevychladnou a postup několikráte opakujte. 

Mokré ponožky na semišovou obuv 

Někdy stačí obléct si mokré ponožky a obout boty, které tlačí. Tenhle fígl zabírá zvlášť, pokud vás tlačí špička v nových botách.

Napínáky na boty

Nejspolehlivějším a zároveň nejbezpečnějším způsobem, jak roztáhnout kožené boty, jsou napínáky. Ty zpočátku vaše boty lehce roztáhnou a poté udrží jejich tvar. V obchodech zakoupíte také speciální spreje na roztažení bot či silikonové spreje, které obuv pomáhají změkčit a povolit.

Deodorant

Pokud vás boty jak se říká "odírají", potřete je kuličkovým deodorantem. Nejen, že se povrch boty zjemní a zmírní se odírání kůže, ale nohy vám budou ještě i krásně vonět. Pro změkčení skvěle poslouží i balzám na rty. Potřete místa, která vás tlačí a hned pocítíte rozdíl.

Dětský pudr

Obyčejný dětský pudr se bude hodit hlavně v létě, kdy s oblibou nosíme boty naboso. Pudr dokáže velmi výrazně snížit třecí sílu na povrchu nohy, a tím zabraňuje odření kůže. Jednoduše suché nohy před obutím posypte. Pudr vám též pomůže od nadměrného pocení nohou a nepříjemného zápachu.

Boty už netlačí a dál? 

Rozhodně nepodceňujte pořízení kvalitních přípravků na ochranu obuvi. Impregnační spreje a leštidla na boty vydrží dlouhou dobu a měl by je mít doma v botníku každý. Součástí každé předsíně by měla být i lžíce na obuv. Pokud potřebujete sezonní obuv ukládat třeba na půdu, popřemýšlejte, jestli není vhodnější, než je uložit jen tak do tašek - pořídit si textilní skříň na boty.