Stáhněte si mobilní aplikaci Kupi.cz a vyzkoušejte chytrého pomocníka, který vám pomůže s každodenními nákupy.

Mobilní aplikace

Stáhněte si mobilní aplikaci Kupi.cz a vyzkoušejte chytrého pomocníka, který vám pomůže s každodenními nákupy.

Mobilní aplikace

Libeček. Jak ho zpracovat a skladovat? Vyzkoušejte libeček v oleji nebo v soli

Libeček. Jak ho zpracovat a skladovat? Vyzkoušejte libeček v oleji nebo v soli

Libeček původně pochází z Íránu a Afganistánu. Dnes se pěstuje po celé Evropě a Severní Americe. Dříve se používal jako afrodisiakum, na podporu trávení i jako lapač pachů. Jak se využívá dnes?

Přečtěte si také

Kupujete výrobky privátních značek obchodů? Jejich kvalita roste, výrobce ale většinou nedohledáte
Kupujete výrobky privátních značek obchodů? Jejich kvalita roste, výrobce ale většinou nedohledáte

V kuchyni se zpracovávají všechny části libečku jako výborné koření v čerstvém i sušeném stavu. Bylinka je velmi aromatická, a proto přidáváme do pokrmů jen pár lístků. Sušené nebo čerstvé listy se hodí do polévek, omáček, pomazánek, salátů, sekané, nádivky, k vařeným bramborám i rýži nebo k masu. Plody se používají při nakládání zeleniny a oddenky libečku zase při kandování. Běžně si jej vypěstujete i u nás. Doroste i do velikosti 2 metrů.

Blahodárné účinky libečku

Libeček je zdrojem mnoha minerálů, vitaminů, enzymů, pryskyřičných látek a organických kyselin. Aroma libečku je způsobeno silicí s názvem terpineol, ale i ftalidy, kumariny a karvakrolem. Používá se hlavně jako nálev vyluhovaný z drcených semen. Je močopudný, mírně žlučopudný, zbavuje tělo toxinů, posiluje srdce, pozitivně působí na krevní oběh, revmatismus a dnu. Má vliv na vylučování trávicích šťáv, zmírní bolesti při nadýmání a podporuje činnost jater. Ve farmacii se používá i kořen. Nať libečku se používá ve formě koupelí v odvaru na 15 minut hlavně při revmatismu, dně a zánětlivých onemocněních kloubů. Na vnitřní užití ve formě nálevu, a to 2 až 3 šálky denně.

Použití libečku v kuchyni

Pokud chcete dodat pokrmům oblíbenou chuť Maggi, zamrazte si ho, nebo nasekejte spolu s dalšími bylinkami a naložte do olivového oleje či do soli. Můžete jej i usušit.

Libeček naložený v oleji

  • mísa libečku
  • 1 lžička himálajské soli
  • 4 lžíce olivového oleje
  • 300 až 400 ml vody

Libeček opláchněte a rozmixujte, přidejte vodu a vařte 5 minut. Sceďte přes plátýnko nebo gázu, přidejte sůl, olej a vařte, až se výluh zredukuje na polovinu. Dejte do malých skleniček a zakápněte olejem, aby se koření nekazilo. Můžete přidat i ocet a ochutit jím koprovku nebo kulajdu.

Libeček

Bylinková sůl s libečkem

  • libeček – můžeme doplnit o další bylinky, jako šalvěj, majoránka, popenec, bazalka, petržel, dobromysl, kopr, rozmarýn a celerová nať
  • himálajská nebo mořská sůl

Usušené libovolné bylinky stáhněte ze stonku a v hmoždíři je rozdrťte na jemno. Přidejte himálajskou nebo mořskou sůl, společně podrťte a prosejte přes sítko tak, aby měla bylinková sůl jemnou strukturu. Používáme k dochucení polévek, salátů, pomazánek, pomazánek, nádivek a dalších pokrmů.

Bylinková pomazánka

  • libeček, popenec, ptačinec, pažitka a pampeliška
  • tvaroh ve vaničce
  • pepř a sůl

Všechny bylinky nadrobno nasekejte, dejte do mísy k tvarohu, přidejte sůl a pepř. Vše promíchejte a nechte uležet v chladničce, aby se chutě a vůně propojily. Pomazánku mažete na libovolné, nejlépe celozrnné, pečivo.

Rady při nákupu a skladování

Libeček se pěstuje na zahrádce a k dostání je i v prodejnách zeleniny, v zahradnictvích, na trzích a supermarketech. Prodává se čerstvý, sušený nebo jako součást polévkových koření. Při nákup čerstvého libečku si dejte pozor, aby nebyl povadlý a zežloutlý. Sušený by měl mít jasně zelenou barvu. Čerstvý jej uchováte ve sklenici s vodou. Sušený jej uchováváme v dobře těsnících nádobách na temném a suchém místě.