Stáhněte si mobilní aplikaci Kupi.cz a vyzkoušejte chytrého pomocníka, který vám pomůže s každodenními nákupy.

Mobilní aplikace

Stáhněte si mobilní aplikaci Kupi.cz a vyzkoušejte chytrého pomocníka, který vám pomůže s každodenními nákupy.

Mobilní aplikace

10 důvodů, proč si pořídit sušičku prádla

10 důvodů, proč si pořídit sušičku prádla

Sušení oblečení v sušičce je opředeno celou řadou mýtů. Pokusíme se vám tedy poodhalit výhody rychlého sušení a v následujících bodech. Proč si pořídit sušičku na prádlo? 

Přečtěte si také

Znáte tyto exotické ořechy? Rozlouskněte jejich původ i netradiční chuť
Znáte tyto exotické ořechy? Rozlouskněte jejich původ i netradiční chuť

Rychle usušené prádlo

Zkrácení doby mezi vložením prádla do pračky a vypraným, suchým oblečením, je velkou úsporou času. Pokud neustále nestíháte a zapomenete něco vyprat, v rekordním čase můžete vyrazit ven.

Nepotřebujete sušák a prostor na sušení

Ušetříte místo na uskladnění sušáku prádla, ale i na jeho umístění, především v malém bytě. Vyprané prádlo vypařuje vodu, často z toho plynou vlhké zdi a vzniku plísní. V dešti jej ven ale nepověsíte. A přeskakování sušáku na prádlo v bytě, také není oblíbená disciplína členů rodiny. 

Úspora času, práce a konec věšení

Použitím sušičky prádla odpadá nutnost jeho věšení a také sundávání ze sušáku, které zabere dost času. Prádlo přesunete z pračky rovnou do sušičky, vyhnete se jeho věšení a sbírání.

Konec žehlení

Pokud máte sušičku prádla, žehlicí prkno už budete potřebovat jen na košile. Objem prádla k žehlení se patřičně sníží. Pokud se naučíte prádlo dobře skládat a dávat do skříně, sušička vám ušetří čas.

Osvěžení prádla

Pokud jste v místnosti plné kouře, v nevětraném prostředí nebo jste načichli v kuchyni, prádlo snadno načichne, aniž by byla znečištěná a není důvod k praní. Sušička mu navrátí jeho neutrální vůni. Navíc se dají koupit vonné ubrousky do sušičky a nebo aroma balónky. 

Měkké prádlo

Rozdíl mezi ručníkem ze sušičky a tím přeschlým ze sušáku je značný. Nemusíte ani používat aviváž pro získání měkkosti. Po aviváži je bílé prádlo zašlé, na spodní a sportovní prádlo se nesmí používat.

Ochrana textilních vláken

Sluneční paprsky často způsobí blednutí barev tkanin. Vaše oblíbené oblečení nebude vyšisované. A ruku na srdce, kdo by před sousedem chtěl vystavovat na sušáku v parních dnech své spodní prádlo, nebo vytahané tepláky na doma. 

Vhodná pro alergiky

Pokud budete používat sušičku prádla, zbavíte se alergenů, protože ze sušičky vytáhnete prádlo perfektně čisté. Žádný zachycený prach ani pyl už vám nehrozí. Stačí vybrat vhodný prací prostředek a aviváž.

Žádné bakterie a plísně

Vyšší teplota uvnitř bubnu sušičky automaticky zahubí nebezpečné bakterie a plísně. Vlhkost je pro ně živnou půdou. Zkrátíte dobu působení vlhkosti a tím i riziko nežádoucích plísní a bakterií.

Finanční úspora za energie

Sušičky prádla energetické třídy A++ jsou úsporné. Ušetříte náklady za energii při žehlení, které z velké části odpadá. Kvalita a úspornost se opravdu velmi zlepšila. Sušička je proto dobrou volbou. 

Sušení prádla venku, je nepraktické a textiliím sluneční paprsky příliš nesvědčí.

Dobrá rada na závěr z dTestu

Sušičky prádla patří mezi pravidelně testované spotřebiče v rámci dTestu. Mezi 14 testovanými sušičkami v září roku 2019 zvítězila Miele TCE 530 WP (29 990 Kč), která velmi dobře suší a velmi účinně kondenzuje vlhkost. Stejně jako u ostatních modelů je však třeba počítat s tím, že usušení prádla zdaleka není dílem okamžiku. Hned v závěsu se umístily sušičky Samsung DV90N62632W/ZE (23 990 Kč) a Siemens WT48Y7W4 (23 955 Kč). První jmenovaná nabízí v hodnocených parametrech solidní vyrovnané výkony, druhá exceluje v sušení a účinnosti kondenzace, na suché prádlo však můžete čekat i tři a čtvrt hodiny. Jako výhodný nákup v testu označili dva výrobky značky Beko, modely DHS 8412 PA0 (10 990 Kč) a DHS 7412 PA0 (9990 Kč). Na oba se podle redakce můžete v oblasti sušení bez obav spolehnout a pořídíte je za třetinu ceny vítěze. (zdroj: dTest)