Stáhněte si mobilní aplikaci Kupi.cz a vyzkoušejte chytrého pomocníka, který vám pomůže s každodenními nákupy.

Mobilní aplikace

Stáhněte si mobilní aplikaci Kupi.cz a vyzkoušejte chytrého pomocníka, který vám pomůže s každodenními nákupy.

Mobilní aplikace

10 triků, jak otevřít láhev bez vývrtky a otvíráku

10 triků, jak otevřít láhev bez vývrtky a otvíráku

Situaci, kdy jsme se zjistili, že máme láhev vína, nebo piva s sebou na pikniku, ale zapomněli jsme vzít vývrtku či otvírák, zažil snad každý z nás. Existuje pár snadných způsobů, jak se do láhve dostat i bez něj.  Jak tedy otevřít láhev i bez otvíráku? Zkuste to jako my!

Přečtěte si také

Jak poznat kvalitní hračku? Tohle svým dětem nekupujte
Jak poznat kvalitní hračku? Tohle svým dětem nekupujte

Máte dvě piva?

Láhev piva lze otevřít dalším pivem. Otevírání uzavřeným pivem se zátkou poslouží k otevření dalšího piva. Láhev otevřete i plechovkou s kovovým okrajem. Vyplatí se mít vždy jedno pivo v záloze.

Lžíce není jen na polévku

Se lžící či lžičkou snadno otevřete i pivo. Prostě jen stačí těsně přiložit pod zátku a zatáhnout. Klasická lžička či lžíce vám hravě poslouží i jako otvírák lahví. Pak už si můžete vychutnat pár jedinečných doušků chlazeného piva.

Klíče vždy po ruce

Můžete použít i obyčejný klíč, který máte vždy po ruce. Abyste si nezničili zoubky na klíči a dostali se ještě někdy do svého bytu, raději použijte hladkou stranu jako zmíněnou lžičku. Drobné vroubky a příchytky pak klíčem zespoda jednu po druhé krásně odkloníte od lahve.

Opasek nedrží jen kalhoty

Pokud máte ve svých kalhotách či džínech opasek s masivní sponou, můžete ji využít i k otevření lahvového piva. Půjde vám to stejně snadno, jako použití specializovaného otvíráku.

Kůň, který nestojí ve stáji

Kancelářský kůň neboli sešívačka, kterou máte na svém pracovním stole nebo v šuplíku, vám hravě poslouží i k otevření lahve s pivem. Velmi snadno s ní láhev otevřete. Sešívačka má dlouhé a pohodlné držadlo a dvojici kusadel po stranách, které poslouží jako klasický otvírák lahví.

Časopis nejen ke čtení

Jakmile dočtete svůj oblíbený časopis, nemusí hned putovat do odpadkového koše. Vaše oblíbené čtení totiž disponuje lesklým křídovým papírem, který snadno smotáte do ruličky. Můžete jej přeložit i na polovinu a vytvořit roh. Vložte pak okraj časopisu pod zátku a zvedněte ji nahoru jako otvírák.

Zavařovací gumička

K otevření lahve se dá využít i gumička, kterou několikrát omotáte okolo zátky. Pokud se tam už nevejde ani milimetr dá se zátka vykroutit směrem do boku.

Dostaňte se do lahve z vínem pomocí boty či utěrky

Láhev vína vsuňte do boty a tou několikrát udeřte do podlahy, zdi nebo dveří. Zátka se postupně vysune z lahve natolik, že ji už v pohodě vyndáte ven. Láhev lze zamotat i do ručníku či utěrky.

Použijte nůž nebo klíče

Každý muž má u sebe nůž. Ten pak zabodnete do korkové zátky a tu pak jednoduše vyšroubujete. Stejně tak dobře můžete použít i klíč.

Použijte hřebíky a kombinačky

Do korkové zátky stačí zapíchnout pár hřebíků a pak zátku vytáhnout kleštěmi či kombinačkami. Pokud vše selže, zátku vždycky můžete protlačit do lahve.