Stáhněte si mobilní aplikaci Kupi.cz a vyzkoušejte chytrého pomocníka, který vám pomůže s každodenními nákupy.

Stáhněte si mobilní aplikaci Kupi.cz a vyzkoušejte chytrého pomocníka, který vám pomůže s každodenními nákupy.

4 svěží důvody, proč byste si měli pořídit čističku vzduchu

Canva

Pomocník do domácnosti, který rychle a efektivně vylepší klima. Jak? Zbaví ovzduší polétavých částic – od pylů a nečistot až po prach a plísně. Chcete konečně lépe dýchat? Pořiďte si čističku vzduchu. Přístroj, který váš interiér hravě zbaví znečištění ve vzduchu.

Přečtěte si také

Jak rychle zbavit auto námrazy na skle? Pomůže ocet, cibule a další vychytávky

Ať už máte doma chlupáče nebo patříte do skupiny alergiků, čistička vzduchu vám pomůže osvěžit domácí klima. A co víc – zbaví jej výkalů roztočů, prachu i alergenů. To vše pomocí sestavy šikovných filtrů.

Některé přístroje dokonce i zvlhčí a osvěží vzduch – záleží samozřejmě na tom, jaké parametry při výběru zvolíte. A proč si ji rozhodně pořídit? Protože známe 4 dobré důvody, proč je čistička vzduchu perfektním společníkem v domácnosti.

1) Sbohem, plísně!

Je to až překvapivé, ale plísně jsou zcela normální součástí vašeho okolí, třebaže patří mezi silné alergeny. Jak se jich zbavit, když právě při větrání zvete na návštěvu další a další nezvané hosty? Přizvěte do boje čističku vzduchu! HEPA filtr dokáže ovzduší zbavit i těch nejmenších částeček plísní, takže budete vědět, že konečně dýcháte svobodně.

Tip: Vybírat můžete z široké nabídky přístrojů – zvolíte tišší a praktičtější kousek, nebo pořádnou čističku, která má i ovládání přes aplikaci v telefonu? Sledujte letáky prodejen Datart, Okay či Planeo Elektro na Kupi, aby vám neunikla akční nabídka a nejlepší sleva.

Canva

2) Svěží ovzduší

Kdo by si nepřál bydlet v prostředí se svěžím a voňavým ovzduším. Chcete ho zachovat i mimo dobu bezprostředně po úklidu? Nepotřebujete osvěžovač vzduchu – možná je vhodnějším alternativou právě čistička.

Přístroj zbaví místnost nežádoucích pachů – ať už jde o přítomnost domácích mazlíčků, vůni vaření nebo závan cigaret. Důležité je vybrat čističku vzduchu opatřenou uhlíkovým filtrem, který se postará o to, aby váš domov zářil čistotou a příjemnou atmosférou díky absenci pachů. 

3) Úleva pro alergiky

Patříte vy nebo vaši blízcí mezi alergiky? Čistička vzduchu vám dokáže přinést téměř okamžitou úlevu. Toto řešení zbaví domov nejen prachu a roztočů, ale i polétavé srsti mazlíčků a již zmíněných plísní. Pořádek, čistota – a konečně i svobodný nádech a výdech. Otázka zní: chcete opravdu volně dýchat a zbavit se alergické rýmy?

Vyberte si výkonný přístroj s ohledem na velikost místnosti. Vzduchový výkon čističky udává přefiltrovaný objem vzduchu, který za hodinu úspěšně vyčistí. A alergie? Na tu takřka zapomenete.

Skitterphoto / Pixabay

4) Více spánku, méně bolestí hlavy

A jaký je čtvrtý důvod, proč se u vás doma čistička vzduchu neztratí? Zařízení má i další výhody. Díky přeměně nekvalitního vzduchu v uzavřených prostorách na svěží klima se vám bude nejen lépe dýchat, ale zbavíte se také únavy a bolestí hlavy. Ty často souvisí s nedostatkem větrání, ale i se smogem, prachem a pylem, které se dovnitř dostanou tehdy, když už vyvětráte.

Čistička je cesta, jak se z tohoto začarovaného kruhu dostat. Navíc tak zkvalitníte i svůj spánek, který ovlivňuje nejen správně zvolená postel a zdravá ložnice. Zdravý vzduch je nakonec ten nejlepší důvod, proč se při koupi čističky vzduchu rozhodně nespletete.

Kupi Magazín na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz